Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nie były nudne „ferie z biblioteką” w Zbójnej

Pełen wrażeń, niespodzianek i doskonałej zabawy – tak minął tydzień „Ferii z biblioteką” dzieciom z Gminy Zbójna. Organizatorem półkolonii dla 37 dzieci z Dobrego Lasu, Kuzi i Zbójnej była Gminna Biblioteka Publiczna.

Pierwszy dzień minął w sportowym klimacie. Odbył się profesjonalny pokaz tańca hip hop połączony z lekcją nauki i wspólną zabawą, którą poprowadził tancerz i choreograf Studio Tańca i Fitness BK Step w Łomży - Krystian Pieloch. Najzdolniejsi otrzymali bezpłatne karnety na kurs tańca. Po chwili wytchnienia dzieci próbowały swoich sił i umiejętności w treningu karate, który przeprowadził Shamil Shabaev – trener Akademii Sztuk Walki. Dzień zakończył mecz piłki nożnej rozegrany w sali gimnastycznej w Zbójnej.
Drugiego dnia dzieci wyjechały na wycieczkę do Kina Millenium w Łomży na seans pt. „Paddington 2”, po którym zwiedziły nowoczesną bibliotekę w Podgórzu. W czasie integracji i zabawy wysłuchały fragmentu książki.
Kolejnego dnia zwiedziły kuźnię kowala Romualda Grużewskiego - lokalnego artysty ludowego ze Zbójnej po czym pojechały do Białegostoku do Fabryki Misia, gdzie spędziły czas na zabawie a główną atrakcją były warsztaty czekoladowe, podczas których wspólnie stworzyły wyjątkową bombonierkę i poznały historię czekolady.
Następnego dnia obejrzały spektakl „Pinokio” w TLiA w Łomży oraz zwiedziły Stary Rynek i ruchomą szopkę w klasztorze ojców Kapucynów.
Przedostatni dzień feriowicze spędziły w Ośrodku Jeździeckim Quźnia w Budach Czarnockich. Tam dowiedziały się jak siodłać i pielęgnować konie, jakie mają zwyczaje i budowę ciała. Dzieci spróbowały swoich sił w łucznictwie oraz odbyły przejażdżkę na koniu w siodle. Wszystkich cieszył również przejazd bryczką po okolicy a po emocjonujących atrakcjach wyjątkowo smakowały pieczone na ognisku kiełbaski.
„Ferie z biblioteką” zakończyły się balem kostiumowym z wodzirejem, tańcami, konkursami, malowaniem twarzy i pamiątkowym medalem.
W czasie ferii uczestnicy mieli zapewnione całodzienne wyżywienie.
Działanie umożliwiło najmłodszym spędzenie wolnego czasu w sposób dla nich atrakcyjny. Dzieci zapoznały się z różnym formami wypoczynku. Był to czas integracji lokalnej wśród dzieci z różnych miejscowości Gminy Zbójna i przede wszystkim ukazania, że biblioteka to nie tylko miejsce wypożyczania książek ale też spotkań, spędzania czasu wolnego i rozrywki.

Przedsięwzięcie nie odbyłoby się bez pomocy ludzi dobrej woli, dzięki którym spełniały się dziecięce pomysły i marzenia. Wsparcia finansowego i pomocy w zorganizowaniu działania udzielili: Urząd Gminy w Zbójnej, Starostwo Powiatowe w Łomży – starosta Elżbieta Parzych, Gimnazjum w Zbójnej, Sołtys wsi Zbójna – Teresa Parzych, Tartak w Miastkowie - Krzysztof Ustaszewski, PREFBET Śniadowo – Jerzy Michalak, Sklep Ogrodniczo – Przemysłowy PŁOMYK - Iwona i Zbigniew Wądołowscy, Danuta i Jerzy Ksepka z Łysych, Anna Zalewska z Warszawy, Zakład Stolarski w Łomży - Jan i Beata Czapliccy, Przedsiębiorstwo Budowlano – Handlowe w Łomży - Urszula i Jan Chojnowscy,Z akłady Mięsne „PODGÓRZE” – Krzysztof Zawadzki, Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z/s w Podgórzu, Romuald Grużewski, Shamil Shabaev, Jan Zieliński ze Zbójnej, za co serdecznie dziękują pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbójnej.

materiał nadesłany
Biblioteka Publiczna w Zbójnej

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę