Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Z prac Zarządu Głównego

n 28 stycznia prezydium ZG spotkało się z kierownictwem Drużyny Weteranów Harcerzy Ziemi Łomżyńskiej. Oceniono funkcjonowanie porozumienia o współpracy drużyny i ZG TPZŁ z 6 marca 1999 r. Uznano, że współpracę tę charakteryzuje partnerstwo i koleżeństwo. Zdaniem komendanta drużyny, Jerzego Sawickiego, dobra atmosfera i porozumienie zależy od ludzi, stąd nie należy jej w żaden sposób ograniczać lub określać sztywno przepisami i regulaminami. W tej atmosferze – w opinii wszystkich uczestników spotkania powinny przebiegać przygotowania do XI Zjazdu Wychowanków i Nauczycieli Szkół Ziemi Łomżyńskiej, a także do innych czekających nas wydarzeń, takich jak n. p. nadania szkole w Konarzycach imienia Jadzi Dziekońskiej, wręczenia tej szkole sztandaru (maj), oraz XX Zlotu Drużyny Weteranów – Harcerzy w Nowogrodzie (czerwiec).
n 26 lutego prezydium ZG wysłuchało sprawozdania przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Kazimierza Frąckiewicza z kontroli działalności finansowo-gospodarczej za 2002 rok. Zgodnie z przedłożonymi dokumentami, działalność ta prowadzona była prawidłowo, a dokumentacja księgowa jest przejrzysta i nie budzi zastrzeżeń. „Komisja pozytywnie ocenia całokształt działalności finansowo – gospodarczej Zarządu Głównego TPZŁ i nie wnosi uwag ani wniosków do tej działalności” – czytamy w protokóle.
Prezes ZG Zygmunt Zdanowicz poinformował o spotkaniu z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych, związanym z przygotowaniami do XI Zjazdu Wychowanków i Nauczycieli. Do końca marca do oddziałów trafią materiały promocyjne i karty zgłoszeń.
Postanowiono zwrócić się do oddziałów TPZŁ o przekazywanie – zgodnie ze Statutem TPZŁ – 20 proc. składek członkowskich do Zarządu Głównego.
Prezydium postanowiło także zorganizować drugą edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie związane tematycznie z Ziemią Łomżyńską. Pozytywnie ustosunkowano się do propozycji prof. Kazimierza Pieńkowskiego w sprawie utworzenia w Łomży państwowej wyższej szkoły zawodowej.
n 26 marca prezydium ZG TPZŁ po raz kolejny zajęło się oceną przygotowań do XI Zjazdu Wychowanków i Nauczycieli Szkół Ziemi Łomżyńskiej. Stwierdzono, że najważniejszym problemem którym w najbliższych dniach i tygodniach powinien zająć się Zarząd Główny, ale także wszystkie Oddziały Towarzystwa, to promocja Zjazdu we wszystkich środowiskach łomżyniaków na terenie kraju i poza granicami. Jest to bowiem jedna z gwarancji licznego ich udziału w czerwcowym spotkaniu w rodzinnym mieście. Prezes ZG odbędzie spotkania z dyrektorami wszystkich szkół ponadgimnazjalnych. Ostateczny program Zjazdu zostanie zaprezentowany na najbliższym plenarnym posiedzeniu ZG TPZŁ. Odbędzie się ono najprawdopodobniej w dniach 9 –11 maja w Osowcu. Prezes Zygmunt Zdanowicz poinformował, że Wydział Finansowy Urzędu Miejskiego w Łomży dokonał kontroli sposobu wykorzystania dotacji przyznawanych Zarządowi Głównemu przez miasto. Kontrola nie stwierdziła żadnych uchybień, nie wydano żadnych wniosków pokontrolnych.
Prezes ZG poinformował także, że Zarząd Główny będzie uczestniczył w promocji książki Anieli Malanowskiej „Ruch podziemny w Zambrowie i pow. zambrowskim”, na której wydanie środki przekazały m.in. władze Zambrowa. Zarząd Główny ufunduje także autokar na wycieczkę dla laureatów konkurs „Poznajemy Ziemię Łomżyńską”, organizowanego wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną oraz Biblioteką Pedagogiczną w Łomży. Zarząd Główny przekaże 200 zł na nagrody dla laureatów konkursów wielkanocnych w Zbójnej.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę