Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Sybiracy nie chcą jałmużny

Zarząd Oddziału Związku Sybiraków w Łomży przesyła stanowisko Związku w sprawie odszkodowań dla Polaków represjonowanych przez były ZSRR.

„My Sybiracy jesteśmy oburzeni propozycją premiera Rosji Michaiła Kasjanowa zawierającą wycenę naszych cierpień na zesłaniu lub w łagrach, w połączeniu z katorżniczą pracą bez wynagrodzenia, na 10 złotych miesięcznie. Propozycję tę uważamy za jawną kpinę z represjonowanych Polaków, z ich cierpień i uczuć. Zdajemy sobie sprawę, że dziś – po sześćdziesięciu latach – możemy mówić jedynie o symbolicznym odszkodowaniu, ale o odszkodowaniu a nie o jawnej kpinie z naszych cierpień. Zwłaszcza, że jak dochodzą nas słuchy, Rosji nic to nie będzie kosztować, bo wypłatę odszkodowań ma przejąć na siebie rząd polski, w zamian za zgodę Rosji na połowy polskich rybaków na Morzu Ochockim.
Prezes Oddziału Związku Sybiraków
Henryk Milewski

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę