Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@

Kto nas wychowuje?

Z ogromnym zainteresowaniem spotkał się kolejny konkurs pamiętnikarski, ogłoszony przez Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA w Łomży pod hasłem „Polskie przemiany. Kto mnie wychowuje?” Wpłynęło ponad 300 niezwykle interesujących prac z całego kraju i z zagranicy. Zdaniem prezesa Stowarzyszenia, red. Stanisława Zagórskiego najwięcej pamiętników nadesłali mieszkańcy woj. pomorskiego, podlaskiego i mazowieckiego. Ich autorzy reprezentują wszystkie generacje: są autorzy którzy dopiero co ukończyli 14 lat, ale są i tacy z ponad 80-letnim życiowym doświadczeniem.
Jury pod przewodnictwem prof. Henryka Samsonowicza z Polskiej Akademii Nauk postanowiło przyznać 14 nagród i wyróżnień. Laureatami konkursu zostali: Danuta Krystyna Sikorska – rolniczka z Chojnic, Patrycja Joppek – psycholog z Krosna Odrzańskiego, Genowefa Chyczyńska – muzykolog z Łomży, Iwona Michalec – nauczycielka i dziennikarka z Będzina, Witold Skarbiński – fotograf z Łomży, Marcin Wisła – robotnik z Prabut oraz Bożena Diemjaniuk – nauczycielka z woj podlaskiego.
Wyróżnienia otrzymują: Michał Cimek z Głogowa, Eliza Celoch – uczennica z Tomaszowa Mazowieckiego, Ludwika Dulska – rolniczka ze wsi Lipie, Ewa Izabela Goodman – prawnik – filolog z Bristolu (Anglia), Barbara Podstawka – nauczycielka z Wodyń, Maria Smulewska – studentka z Krakowa oraz Ryszard Tomczyk – nauczyciel z Elbląga.
Nagrodzone prace, dzięki pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zostały wydane w formie książkowej.
Warto dodać, że w skład jury weszli wybitni znawcy polskiego pamiętnikarstwa: prof. Bronisław Gołębiowski (Uniwersytet Warszawski), prof. Adam Dobroński (Uniwersytet w Białymstoku), prof. Ludwik Malinowski (Akademia Pedagogiki Społecznej w Warszawie), dr Krzysztof Górski (Polskie Radio S.A.), dr Jan Łukasiuk (I LO im. T. Kościuszki w Łomży), dr Mirosława Jaworowska (Zambrów), red. Stanisław Zagórski, a ponadto: Józef Przybylski – dyrektor II LO w Łomży, wiceminister kultury Rafał Skąpski a także wiceprezes Zarządu Telewizji Polskiej, Tadeusz Skoczek.
Organizatorzy nie ukrywają, że sukces konkursu jest m.in. efektem jego znakomitej promocji. Dlatego dziękują m.in. Telewizji Polskiej, Polskiemu Radiu, Polskiemu Radiu Białystok z prezesem Jerzym Muszyńskim, redakcjom pism regionalnych i centralnych a także Lechowi Gizelbachowi (firma LEGIZ z Olsztyna), Wandzie i Tadeuszowi Wałkuskim (firma IMPERIAL z Łomży) i Browarowi Łomża za życzliwą pomoc.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę