Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

„Tym, co stanowili opór...”

W 2000 roku, przy Oddziale Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego w Łomży został powołany Społeczny Komitet Budowy Pomnika „Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski 1939–1956” – tym, co stanowili opór w II wojnie światowej. W skład Komitetu wchodzą członkowie Zarządu Oddziału ZWPOS i niektórych organizacji kombatanckich w kraju.
Intencją i celem Komitetu jest zbudowanie w Łomży pomnika upamiętniającego to pokolenie Polaków, które w latach 1939–1956 , na miarę swoich możliwości, przeciwstawiało się narzuconej przemocą obcej ideologii. Cel ten spotkał się z przychylnym przyjęciem prezydium Rady Ochrony Pamięci i Męczeństwa w Warszawie, ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wojewody i marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego oraz Urzędu Miejskiego w Łomży.
Dysponując własnymi skromnymi środkami doprowadziliśmy do zbudowania u zbiegu ul. Zawadzkiej i Szosy Zambrowskiej w Łomży fundamentu z szarych płyt granitowych pod cokół pomnika. Przewidujemy zakończenie budowy w bieżącym roku.
Zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców, do wszystkich łomżyniaków w kraju i za granicą, którym idea ta nie jest obca o finansowe jej wsparcie. Za każdą, nawet drobną kwotę wpłaconą na konto naszego Komitetu, będziemy wdzięczni. Numer konta: Związek Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego w Łomży, ul. Zawadzka 4, BPH–PBK Oddział Łomża 1110134-401340002169 lub przekazem pocztowym na adres: Związek Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego, 18-400 Łomża, ul. Nowa 2, p. 438, IV piętro. Biuro czynne jest w poniedziałki, środy, piątki w godz. 10–12. Informacje telefoniczne w Łomży: 216 20 22.

Prezes Zarządu Oddziału
dr Józef Gabiniewicz

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę