Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Prokuratorzy podsumowani

W ub.r. Prokuratura Okręgowa w Łomży zarejestrowała 8573 sprawy – poinformowali podczas konferencji prasowej szefowa prokuratury Krystyna Michalczyk-Kondratowicz i jej zastępca – Sławomir Kołakowski. Spraw było o ponad 300 mniej niż rok wcześniej – można zatem mówić o pewnym spadku przestępczości. Wszystkie prokuratury rejonowe z okręgu skierowały do sądów ponad 2,5 tys. aktów oskarżenia.
Łomżyńscy prokuratorzy mają się czym pochwalić: wzrósł tzw. wskaźnik efektywności i wskaźnik skuteczności ścigania. Niestety, prokuratury mają coraz więcej zajęcia: każdy z prokuratorów okręgu prowadził w miesiącu aż 31 spraw. To jeden z najwyższych wskaźników w kraju.
Sprawdziła się potrzeba powołania przed trzema laty wydziału śledztw Prokuratury Okręgowej. Nowym naczelnikiem został prok. Tadeusz Marek. W ub. r. zarejestrowano w tym wydziale 45 spraw. Dotyczyły one głównie wyłudzenia podatku VAT, kredytów i towarów oraz nieprawidłowości w obrocie paliwami.
Prokurator Krystyna Michalczyk-Kondratowicz poinformowała, że prowadzi starania o utworzenie w kierowanej przez siebie placówce wydziału ds. przestępczości zorganizowanej. Potrzebę taką uzasadnia położenie Łomży w pobliżu granicy wschodniej. Tu krzyżują się szlaki międzynarodowych, zwłaszcza wschodnich, grup przestępczych. W Łomży funkcjonariusze krakowskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego udaremnili próbę wprowadzenia do obiegu kilkuset tysięcy sfałszowanych dolarów. Istnieją podejrzenia, że część prowadzonych tu spraw wiąże się z działalnością zorganizowanych grup przestępczych działających w rejonie Warszawy. Wydział ds. przestępczości zorganizowanej – wspólny dla okręgu ostrołęckiego i łomżyńskiego – odciążyłby w poważnym stopniu prokuratury warszawskie.
Ponadto – poinformowała Prokurator Okręgowy – trwają starania o przywrócenie do okręgu łomżyńskiego Prokuratury Rejonowej w Grajewie, włączonej niedawno do okręgu suwalskiego.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę