Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

malarstwo - Stanisław Baj

maj/czerwiec 2003

"Stanisław Baj maluje mieszkanców nadbużańskiej wsi i nadbużański pejzaż. Pojawia się w nim rzeka - malowana swobodnie i z rozmachem - zwykle rozległa i posępna, ocieniona drzewami, tylko czasem w jej nurcie odbija się skrawek nieba, lub zajasnieje skarpa nad brzegiem. Podobnie jak w portretach dominuja tu ciemne tonące rozświetlane błyskami bieli, żółcieni i srebra, ktore dynamizują przestrzeń i wzmacniaja ekspresję."

Stanisław Baj
Urodził się w 1953 roku we wsi Dołhobrody, na Podlasiu. Studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pieknych w Warszawie,
w pracowni prof. Ludwika maciaga. W 1978 roku uzyskał dyplom ukończenia uczelni z wyróznieniem. Artysta ma na swoim koncie ponad 50 wystaw indywidualnych (min.: w Warszawie, Siedlacach, Białej Podlaskiej, Zamościu, Włodawie, Łomży, Zakopanem, Kołobrzegu, Krakowie, Kazimierzu Dolnym, Częstochowie, Toronto, Kolonii) i udział w blisko 100 wystawach zbiorowych.
Od lat związany zawodowo z warszawska ASP, obecnie jest profesorem tej uczelni, prowadząc pracownię rysunku na Wydziale malarstwa.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę