Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Sepiowy prostokąt

październik 2001

"Sepiowy prostokąt" to hołd oddany przeżyciu, które uobecnia ludzką rozpacz i łzy; ludzką radość płynocą z doświadczenia tęsknoty; snu i zapomnienia. Zrodziło je przeczucie, że nie jesteśmy i nie żyjemy wyłącznie pod presją bezdusznych, niszczycielskich technik, że jako osoby nie podlegamy tylko presji czasu.
Bycie dzieckiem wszechświata oznacza - byc może - istnienie poza czasem, oznacza coś co pozostaje zagadką, coś, czego dziś nie wiemy.

Marcin Kłakus, Maciej Widzowski są rówieśnikami (urodzeni w 1973 roku) i przyjaciółi. W tym samym roku zostali absolwentami Zespołu Szkół Fototechnicznych w Warszawie, a potem wspólnie zdobywali wiedzę praktyczną w zakresie filmu pracując w Polskiej Kronice Filmowej. Każdy z nich podejmował też rozmaite wyzwania zawodowe.
Maciek w trakcie i po ukończeniu studiów poligraficznych na Politychnice Warszawskiej zajmował się profesjonalną fotografią archiwalna a Marcin po uzyskaniu certyfikatu w dziedzinie animacji komputerowej został grafikiem stale współpracującym z agencjami reklamowymi.
Ich przyjaźń zawsze cementowały wspólne zainteresowania fotografią artystyczną, wspólna pasja zrozumienia życia i jego tajemnic. Te sprawy do dziś traktują nad wyraz serio; eksperymentują, poszukują i rzucają się w obszary trudnej sztuki zdjęciowej. Pragną odpowiedzieć na pytania podstawowe: dlaczego, jak i po co. To dążenie jest celowe.
Chcą zaspokoić naturalną, własną ciekawość świata. Ich odkryciom fotograficznym towarzyszy sprzeciw wobec współczesnej cywilizacji, wobec faktu, że ludzkość stoi w obliczu wielkiej katastrofy.
Dlatego stworzyli ruch artystyczny pod nazwĄ GENERAL DISASTER, skupiający tych wszystkich, którzy są świadomi obecnych zagrożeń.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę