Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 73

Pierwsze Liceum Ogólnokształcące

10 olimpiad ogólnopolskich, 18 uczestników, 13 finalistów i 3. laureatów wystarczyło aby I LO im. T. Kościuszki w Łomży zostało w rankingu “Perspektyw” i “Rzeczpospolitej” najlepszą szkołą średnią w województwie podlaskim! W skali kraju łomżyńskie pierwsze liceum zajęło 18. pozycję – dwa miejsca niżej jest warszawski Batory.

Najlepsze szkoły średnie w województwie podlaskim
Najlepsze szkoły średnie w województwie podlaskim
Szczecin, Łódź, Gdynia, Kraków i Warszawa – w tych miastach są najlepsze szkoły średnie w kraju. Już po raz siódmy miesięcznik edukacyjny “Perspektywy” i “Rzeczpospolita” przygotowały ogólnopolski ranking szkół średnich. Klasyfikacji poddanych było 400 liceów ogólnokształcących, techników i szkół równorzędnych, których uczniowie osiągnęli w roku szkolnym 2003/2004 co najmniej dwa tytuły laureatów lub finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. Nie dość, że już w nazwie łomżyńskie liceum ma “pierwsze” to jeszcze, niczym Adam Małysz na skoczni, jest jedyne nasze. Z dziesięciu łomżyńskich szkół średnich do rankingu załapało się ich... sztuk raz - “Bernatowicz”. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie tego liceum z powodzeniem startowali, m.in.: w olimpiadach z biologii, geografii, języka angielskiego i filozofii.
Dyrektor “Bernatowicza” Jerzy Łuba, który objął zarządzanie szkołą od września tego roku, podkreśla że wyniki to zasługa byłego dyrektora Zygmunta Zdanowicza i pedagogów, których udało mu się w tej szkole zgromadzić.
I LO im. Tadeusza Kościuszki w klasyfikacji Perspektyw i Rzeczpospolitej jest ujmowana nieprzerwanie od 1999 roku – czyli od czasu gdy obie gazety zaczęły się bawić w takie rankingi. W kolejnych latach zmieniały się miejsca na których ją klasyfikowano: 1999 – 55, 2000 – 42, 2001 – 16, 2002 – 32, 2003 – 58, 2004 – 27 i 2005 – 18.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę