Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 31 maja 2023 napisz DONOS@
Wydano dzięki dotacji Urzędu Miasta Łomża

Wielkanoc

Wielkanoc to święta pełne radości. Ukazują nam zwycięstwo dobra nad złem, pokonanie śmierci poprzez zmartwychwstanie. Dla nos, wszystkich prawdziwie wierzących, to święta najważniejsze w ciągu roku. Po trudach Wielkiego Tygodnia Bóg daje nam radość i umacnia naszą wiarę.

Rok bieżący przyniósł Amazonkom dużo radości. W styczniu po raz dzie¬wiąty odbył się Bal Przyjaciół Amazonek. Ten bal skupia wielu ludzi, którzy od lat interesują się naszym Stowarzyszeniem, wspierają noszą działalność, po¬magają nam organizować nasze przedsięwzięcia. Wszyscy, którzy uczestniczą w balu to grupa prawdziwych przyjaciół Amazonek. I dlatego na balu panuje przemiła atmosfera, pełna radości, zabawy, śmiechu. Od kilku lat atrakcją są wykonawcy: muzycy, śpiewacy z Opery Bałtyckiej, którzy urozmaicają nasz bal swoimi występami. Oby tak dalej.
Rok bieżący to również kontynuacja naszej pracy i naszych działań. Roz¬poczęły je kiedyś wspaniałe koleżanki: Ewa, Ania i wiele innych. Dziś nie ma ich już z nami, ale wszystkie idziemy dalej drogą wskazaną przez poprzednicz¬ki. Organizujemy spotkania, rehabilitację, wyjazdy, msze, pielgrzymki, odwie¬dziny u chorych, szkolenia dla dziewcząt, dni otwarte, koncerty. Cokolwiek uda się zrobić dla innych, ile osób uratować, ilu chorym pomóc - to jest nasze najważniejsze zadanie. To jest również dla nas powód do największej radości. Stąd tak chętnie widzimy u nas wszystkie kobiety, które dotknęła choroba nowotworowa. Jesteś przerażona? Pełna smutku? Boisz się, co będzie dalej? Czekamy na Ciebie! Tutaj otrzymasz najpełniejsze zrozumienie - któż nie zro¬zumie Cię bardziej niż kobieta, która również przeszła tę trudną chorobę. I któż bardziej jak nie ona ukaże Ci szansę na przyszłość?
W takiej chwili zawsze staje mi w pamięci pierwsze spotkanie, pierwsza rozmowa z Amazonkami - nie była od razu łatwa i prosta, ale czułam, że one wszystkie rozumieją mnie jak nikt inny. One też były chore, często w trakcie terapii. Te, którym Bóg dał już przeżyć kilka lat od początku choroby, dawały nadzieję: może i mnie się uda? Może i ja przeżyję z nowotworem pół roku, rok, 3 lata... Patrząc z perspektywy lat wiem, że rozmowa z innymi Amazon¬kami, ich wsparcie, rady umocniły moje siły.
Nadchodzi wiosna i jedyne w swoim rodzaju Święta Zmartwychwstania: pełne radości, nadziei na przyszłość, umacniania więzi między ludźmi i więzi Judzi z naszym Panem. Obyśmy spędzili je jak najmilej wśród najbliższych, w jak najlepszej atmosferze.
A Amazonki będą dalej starały się czynić dobro, pomagać chorym, uświa¬domicie osoby zdrowe o zagrożeniu i o tym, jak zatroszczyć się o swoją przy¬szłość..
Po raz kolejny zapraszamy na Czerwcowe Dni Walki z Rakiem. Mamy nadzieję, że oprócz dobrej zabawy, radości, wspólnych spotkań i modlitwy pozwolą one przekazać wielu kobietom bardzo ważną prawdę: musimy same - stale, każdego dnia - dbać o swoje zdrowie. Musimy uczestniczyć w ba¬daniach profilaktycznych. Choroba nowotworowa wykryta szybko - jest ule¬czalna! Nawet jeśli nas dotknie, nie załamujmy rąk, bierzmy się za leczenie. Przeprowadzona w odpowiedni sposób terapia daje nam szansę na dalsze długie i szczęśliwe życie.
Niech zmartwychwstały Pan błogosławi nam wszystkim. Niech Wielkanoc będzie świętem pełnym radości i szczęścia. Bądźcie z nami!.

Z okazji świąt Wielkanocnych
radości, której moc
przysłoni troski codzienności,
miłej atmosfery
oraz mokrego dyngusa

Wydano dzięki dotacji Urzędu Miasta Łomża


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę