Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Farna prawie zbrukowana

Większość ulicy Farnej w Łomży pokryta jest kostką brukową, świecą już nowe żeliwne latarnie, a wkrótce mieszkańcy Łomży będą mogli odpocząć na ławeczkach z herbem Łomży i napić się wody ze specjalnego poidełka. Brukowanie Farnej właśnie dobiega końca. Akcję kilka lat temu zainicjowała Gazeta Współczesna. Zamierzała doprowadzić do remontu starych uliczek w Białymstoku, Suwałkach, Ełku i Ostrołęce. Akcja powiodła się tylko w Łomży – dzięki mieszkańcom, którzy kupili część kostki brukowej i władzom miasta, które do inwestycji dołożyły. Choć o Brukowaniu Farnej mówi się przynajmniej od 2 lat, to dopiero teraz prace trwają na dobre. W sierpniu ulica powinna być już odnowiona

Ulica Farna – to niewielka uliczka łącząca Stary Rynek w Łomży z Katedrą. Jej długość sięga 88 metrów. Po zakończeniu prac ma być pierwszym prawdziwym deptakiem w starej części Łomży. Ale – jak zapewniają władze Łomży – nie ostatnim.
Jako pierwsza remontowana ma być ulica Długa. Prace planowane są na przyszły rok. Tam również ma zostać położona kostka brukowa – która – jak mówi miasto – jest droższa od polbruku zaledwie o 30 procent. Jej trwałość sięga za to nawet 50 lat – tymczasem polbrukowe chodniki nadają się do remontu już po kilku srogich zimach.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę