Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wydano dzięki dotacji Urzędu Miasta Łomża .

Otwarty Dzień w Onkologii Minął lipiec, sierpień. Skończyły się wakacje i trzeba wrócić do pracy, różnych zajęć, przypomnieć sobie, jakie czekają nas zaplanowane wydarzenia i akcje. Minął też 12 sierpnia - tak trudna dla nas, Amazonek, data. To już rok, odkąd odeszła nasza wspaniała prezes Ania Dąbrowska... Już rok?! Aż wydaje się niemożliwe.

A jednak . Czas nie pyta nas o nic, nie daje nam żadnego wyboru, biegnie dalej i musimy iść razem z nim.
I po prostu radzić sobie dalej z tym, co nam przeznaczył, kontynuować wszystko to, co pomaga innym, zdrowym i chorym, pozwala im zapomnieć o kłopotach i problemach.
          A najważniejsze to mieć swój cel, cel, który zachęca do zaangażowania, do działania; robić coś dobrego,
dla siebie, dla innych. Nie ma chyba lepszego celu niż zachęcanie wszystkich do dbania o własne zdrowie oraz udzielanie szczególnej pomocy osobom, które choroba dotknęła. Profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka.
 W przypadku chorób nowotworowych jest niezastąpiona i przynosi najwięcej dobrego.
          Dlatego Amazonki we współpracy z ważnymi instytucjami naszego miasta organizują po raz czwarty „Otwarty Dzień w Onkologii". Czeka nas już w październiku, zgodnie z mottem tego miesiąca: „Październik Miesiącem Szansy - Zdążyć przed rakiem".
    Hasło jest jednoznaczne i bardzo ważne, bo przed tą trudną chorobą można zdążyć. Wykryta w najwcześniejszej fazie jest najłatwiejsza do leczenia. Dlatego wszystkie kobiety z naszego miasta i regionu zachęcamy do szerokiego udziału w badaniach. Będzie to okazja jedyna w swoim rodzaju - bez długiego wyczekiwania możliwość spotkania z lekarzem onkologiem, wyjaśnienia swoich wątpliwości, wykonania badań profilaktycznych. Czekajcie na informacje i weźcie udział w naszej akcji !
          Organizując wszelkie akcje profilaktyczne, mam często przed oczami wspaniałe koleżanki, których nie ma juz wśród nas. To Ewa pierwsza zajmowała się profilaktyką, to Ania zorganizowała pierwsze badania i spotkania z lekarzami.. I tyle innych, które chętnie przychodziły na dyżury, odwiedzały chore w szpitalu, uczestniczyły w naszych akcjach. Z myślą o nich chętnie i z uśmiechem kontynuuję najlepsze pomysły, akcje, przedsięwzięcia. Ale nie tylko o nich. Wiele radości przynosi spojrzenie na uśmiechnięte  -  pomimo wszystko - twarze koleżanek, które tak bardzo obecnie angażują się w działalność naszego Stowarzyszenia, które robią tyle dobrego poświęcając swój czas i siły.
         Mogę im wszystkim tylko gorąco podziękować! I nie tylko im - także wszystkim, którzy słowem i czynem wspierają nasze działania, którzy są obecni na organizowanych przez nas akcjach i imprezach. Dzięki życzliwości tych wszystkich Przyjaciół Amazonek możemy nadal działać i pomagać innym. Bądźcie z nami!


                                                                                                                                          Barbara Porwoł
 
             
Helena Putkowska
cz, 27 września 2007 18:19
Data ostatniej edycji: cz, 27 września 2007 19:41:00

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę