Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

W łomżyńskich szkołach nie będzie zajęć pozalekcyjnych!(?)

Główne zdjęcie
uczniowie z SP nr 7

Ponad dwa miliony złotych rozdysponował Podlaski Kurator Oświaty w ramach realizacji rządowego projektu dofinansowania programów wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2007 roku. Na konkurs, o nazwie „Aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych” w sumie wpłynęło 123 projekty w tym dwa wysłane z łomżyńskiego ratusza na organizację zajęć pozalekcyjnych we wszystkich typach miejskich szkół. Niestety łomżyńskie wnioski zostały odrzucone z przyczyn formalnych. Urzędnicy chcieli za dużo pieniędzy na obsługę realizowanych projektów.

Jak wyjaśnia Małgorzata Palanis rzecznik prasowy białostockiego kuratorium oświaty, we wnioskach złożonych przez Urząd Miejski w Łomży zostały przekroczone dozwolone limity wydatków na obsługę realizacji projektów. Zgodnie z wytycznymi rządowego programu, na ten cel nie może być przeznaczone więcej niż 5% wartości projektu, tymczasem w złożonych przez Łomżę wnioskach udział ten jest wyższy....
Ratusz odmawia komentarza twierdząc, że czeka na pisemne uzasadnienie...

W sumie pieniądze na realizację „wyrównywania szans” dostało 60 projektów złożonych przez samorządy i różnego rodzaju stowarzyszenia także z Łomży. Ich wnioski, w przeciwieństwie do ratuszowych były pod względem formalnym poprawne. Wśród  zaakceptowanych do realizacji znalazły się wnioski Diecezji Łomżyńskiej, Gimnazjalnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Dwójka w Łomży i Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę