Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

"Wybuchowe" skarby

Coraz więcej poszukiwaczy skarbów. W regionie modne stało się szukanie powojennych pamiątek przy pomocy wykrywaczy metali. Oprócz hełmów, łusek od nabojów czy bagnetów znaleźć można minę przeciwpiechotną lub pocisk. Poszukiwacze skarbów nie wiedzą najczęściej, jak ich pamiątki mogą być niebezpieczne. Wykopują niewybuchy i przynoszą je np. do Muzeum "Fort" w Piatnicy - mówi właściciel Muzeum ppłk rezerwy Ludwik Zalewski.

Okazuje się, że o taką pamiątkę nie jest trudno. Ziemie w regionie są naszpikowane niewypałami – ostrzega ppłk Zalewski.
Niewypałów nie można dotykać – jeżeli ktoś podczas poszukiwania pamiątek wykopie pocisk musi jak najszybciej zgłosić znalezisko – najlepiej zadzwonić do straży pożarnej. Usuwaniem niewypałów zajmują się specjalne ekipy wojskowe.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę