Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Diecezja łomżyńska przyznała stypendia papieskie.

145 osób – młodych mieszkańców diecezji łomżyńskiej – otrzyma stypendia Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej. Komisja stypendialna podzieliła środki, zebrane w diecezji podczas VI Dnia Papieskiego.

W niedzielę 15 października 2006 roku przed kościołami odbyła się zbiórka do puszek. Mieszkańcy diecezji ofiarowali ok. 100 tys zł, które komisja stypendialna rozdzieliła wśród ubogich i zdolnych uczniów. Młodzież, w zależności od średniej ocen, zamożności i liczby członków w rodzinie, otrzyma jednorazowe wsparcie w wysokości od 500 do 1500 złotych. Ale pomoc materialna – to tylko element o wiele ważniejszej idei, która przyświeca papieskiej akcji. - Naszym zamiarem jest wytworzenie środowiska ludzi młodych, skupionych wokół Kościoła i wartości chrześcijańskich – czyli pokolenia JP II – podkreśla przewodniczący komisji stypendialnej, ks. Jacek Czaplicki.

Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej funkcjonuje od 7 lat. Fundusz założył biskup łomżyński Stanisław Stefanek w 2000 roku. Od tamtego czasu komisja stypendialna przyznaje co roku ponad 100 stypendiów dla młodzieży z 3 typów szkół – gimnazjów, liceów i szkół wyższych. Pomoc finansową otrzymuje młodzież z ubogich rodzin, która uzyskuje bardzo dobre wyniki w nauce. Musi jednak spełnić 4 kryteria. Podstawowe to: wysoka średnia ocen i
kryterium dochodowe (dochód na członka rodziny nie może przekraczać 600 zł). Poza tym stypendium Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej może dostać tylko jedna osoba w rodzinie, posiadająca opinię proboszcza parafii, w której mieszka.

24 lutego w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży ze stypendystami spotka się bp Stanisław Stefanek, który wręczy im specjalne certyfikaty.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę