Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Mundurek czy zwykły strój dla ucznia?

Główne zdjęcie
Hanka Gałązka
dyrektor SP nr 10

W całym kraju odżyła dyskusja na temat jednolitych strojów w szkołach. Niektóre placówki edukacyjne już je wprowadziły, niektóre mają taki zamiar. Gorąca dyskusja na temat wprowadzenia mundurków już od 1 marca w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży rozgorzała kilka dni temu na jednym z łomżyńskich portali internetowych.

Rodzice, którzy zamieścili tam swoje wypowiedzi twierdzą, że szkoła narzuca projekt i cenę mundurka. Nie są zadowoleni też ze sposobu, w jaki placówka informuje ich o tym pomyśle.
Tymczasem dyrektor Szkoły Hanka Gałązka podkreśla, że nad ubraniem uczniów w mundurki szkoła zastanawia sie od niemal 3 lat. Jeżeli wszyscy zainteresowani wyrażą na to zgodę, to dopiero od nowego roku szkolnego dzieci i młodzież z naszej szkoły będą ubrane w kamizelki lub marynarki z logo placówki- mówi dyrektor Gałązka. Podkreśla, że noszenie jednolitych strojów jest praktyczne. W Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży organizowane są już spotkania z rodzicami, na których omawiana jest procedura wprowadzenia mundurków. Uważamy, że wszystkie sprawy należy uzgodnić dużo wcześniej - dodaje Hanka Gałązka.

Wprowadzenie mundurków do szkół to jeden z najszerzej dyskutowanych pomysłów Ministerstwa Edukacji. U podstaw jego realizacji leży szeroko pojęte bezpieczeństwo uczniów. Poza mundurkami Ministerstwo Edukacji chce również wprowadzenia do szkół monitoringu oraz obowiązku instalacji programów filtrujących w szkolnych komputerach.

zobacz też:  Mundurki SP 10 na forum 4lomza.pl

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę