Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Ciepła zima przynosi oszczędności.

Ok. 220 tys zł mniej na zimowe utrzymanie chodników i ulic w Łomży wydało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. To efekt pogody, która jest bardziej jesienna niż zimowa. Największe oszczędności MPGKiM notuje w zapasach soli. W ubiegłym sezonie zimowym do połowy stycznia na łomżyńskie ulice trafiło około 800 ton soli, tej zimy zaledwie 60.


To przekłada się na zmniejszenie kosztów zimowego utrzymania miasta rzędu 200 tys zł– szacuje z-ca dyrektora MPGKiM, Marek Olbryś. Jednocześnie podkreśla, że oszczędność jest ...witrualna. Bo gdy prawdziwa zima jednak przyjdzie, to sól i tak trafi na ulice – tłumaczy Marek Olbryś. Ale oszczędności – i to realne – widoczne są na zużyciu paliwa. O 10 tys złotych mniej niż w ubiegłą zimę MPGKiM wydało na zakup paliwa do samochodów, które oczyszczają i odśnieżają miejskie ulice. Kolejne 10 tys zł zaoszczędzono, bo pracownicy zakładu – wskutek braku śniegu - nie musieli odśnieżać chodników.

Od listopada do połowy stycznia było tylko kilka zimowych dni, w najbliższym czasie możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Jeżeli jednak zima sobie o nas przypomni, będzie intensywnie padać śnieg i ściśnie mróz - to po oszczędnościach nie będzie śladu – twierdzi z-ca dyrektora MPGKiM.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę