Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Ciepłownia miejska pracuje na połowie mocy

Zamiast czterech pracują dwa i to w zasadzie na połowę mocy – mowa o piecach w ciepłowni miejskiej Łomży. Nadzwyczajnie ciepła zima zaskoczyła wszystkich łącznie z pracownikami i szefami Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. Jak podkreśla Ryszard Fiedorowicz wiceprezes spółki tak ciepłej zimy nie pamiętają nawet najstarsi pracownicy miejskiej ciepłowni.

- W grudniu 2006 roku średnia temperatura w Łomży wyniosła plus 6 st. Celsjusza. To o 12 stopni więcej niż w grudniu 2005 roku mówi wiceprezes Fiedorowicz.
Przy takich temperaturach sprzedaż energii cielnej wytwarzanej w łomżyńskim MPEC jest o wiele mniejsza. W grudniu 2006 roku było o 25% mniejsza niż przed rokiem, a w styczniu 2007 roku szacuje się że będzie o 30% mniejsza niż w styczniu 2006 roku.
Pociąga to za sobą niższe zużycie węgla. Przygotowując się do mroźnej zimy MPEC w ubiegłym roku zakupił tyle miału węglowego, że już wstrzymano wszelkie jego zakupy planowane na styczeń, a dostawy planowane na luty przesunięto na późniejsze miesiące.
Na zewnątrz jest tak ciepło, że póki co w łomżyńskiej ciepłowni włączono tylko 2 z 4 pieców, a i one nie pracują na pełnej mocy.
Wiceprezes Fiedorowicz podkreśla jednak, że nie nadzwyczaj ciepłe tygodnie stycznia i związane z tym oszczędności wcale nie muszą przełożyć na wynik całego roku.
- Przez trzy pierwsze miesiące 2006 roku utrzymywały się wyjątkowo niskie temperatury, co zmuszało MPEC do większego grzania niż zwykle. Końcówka roku – ciepły listopad i grudzień wyrównały jednak ten rachunek i w sumie w 2006 roku w ciepłowni miejskiej wyprodukowano niemal tyle samo ciepła co w roku 2005 – mówi Ryszard Fiedorowicz.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę