Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie informacji z www.radionadzieja.pl

Spółdzielczych podwyżek jeszcze niema, ale będą...

Łomżyńskie spółdzielnie mieszkaniowe przymierzają się do wprowadzenia podwyżek opłat ponoszonych przez lokatorów. W pierwszych miesiącach roku podrożeć ma przede wszystkim wywóz nieczystości. - Firmy wywożące śmieci, które od kilku lat nie dostały podwyżki domagają się wzrostu opłat i teraz są z nimi prowadzone negocjacje – mówi wiceprezes ŁSM Jerzy Brodziuk.


Brodziuk dodaje także że nowe przepisy uniemożliwiają spółdzielni korzystanie z pożytków z majątku spółdzielni, które praktycznie w wysokości 10 groszy na jeden metr kwadratowy kierowane były na obniżenie kosztów eksploatacji. To oznacza, że w ŁSM także i opłaty związane  z eksploatacją zapewne wzrosną.  
Podwyżki planuje także SM Perspektywa. Prezes spółdzielni Zbigniew Lipski mówi, że od 1 marca o złotówkę i  40 groszy  może wzrosnąć cena sprzątania klatek oraz o 13 groszy od osoby wywóz nieczystości. Spółdzielnia chce  wprowadzić także współczynnik w odczytach regulujących różnicę między  głównym licznikiem energii a indywidualnymi. W sumie dla mieszkania M4 podwyżka może wynieść  od 1 marca nieco ponad 6 złotych. To są propozycje, które zarząd przedstawi w lutym Radzie Nadzorczej spółdzielni – zaznacza Lipski.
Podwyżki powinni oczekiwać także mieszkańcy bloków należących do spółdzielni „Jedność”


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę