Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Koniec roku sprzyja „nowym kierowcom”

Pod koniec roku rośnie liczna osób starających się o prawo jazdy. Codziennie łomżyński Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego egzaminuje blisko 200 osób. Systematycznie rośnie też ilość osób, które właśnie w Łomży podchodzą do teoretycznych i praktycznych sprawdzianów z jazdy.

Dyrektor WORDu w Łomży Mirosław Oliferuk ocenia mijający rok jako udany. Pomimo zmian w sposobie egzaminowania a co za tym idzie konieczności dostosowywania (przy minus 20. stopniowym mrozie) placów manewrowych do nowych zasad, systematycznie rośnie liczba osób egzaminowanych w Łomży.

Siedem lat temu pracownicy wordu przeprowadzali 14 tys rocznie samych tylko egzaminów praktycznych. Dziś ta liczba sięga 30. tysięcy. Razem z tymi, którzy zdają teorie w mijającym roku przeprowadzono ponad 50 tys egzaminów. Bardzo duża liczba osób, które przyjeżdżają do Łomży na egzaminy pochodzi również z województwa mazowieckiego czy warmińsko mazurskiego

Wprowadzenie nowego prawa, które polegało nie tylko na zmianie zasad egzaminowania na placach manewrowych ale również instalacji kamer i rejestratorów wideo w egzaminacyjnych samochodach, zmniejszyło zdawalność. Tegoroczna średnia pokazuje, że zaledwie 42proc. Przystępujących do sprawdzianu kończy go pozytywnie. Jest to mimo wszystko najlepszy wskaźnik w województwie podlaskim.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę