Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Kędzielawscy

Foto: Kędzielawscy
Grzegorz Gwizdon wt, 30 listopada 2010 15:49

Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza 4 grudnia 2010 roku, o godz. 12.00, na otwarcie wystawy Grażyny, Stanisława i Macieja Kędzielawskich oraz Joanny Jeziorskiej. Ekspozycja wieńczy cykl prezentacji przygotowanych z okazji 35-lecia Galerii. Plastyczne zainteresowania każdego z artystów są zgoła odmienne. Prezentowane prace dalece różnią się od siebie zarówno tematyką jak i techniką wykonania. Obejrzymy zatem portret, akt, pejzaż wyrażone językiem fotografii, rysunku, akwareli i pastelu. Wystawa pokazuje bogactwo różnorodności w obrębie dobrze znanych tematów i technik.

KODY, ZNAKI, TOTEMY Romana Borawskiego

Foto: KODY, ZNAKI, TOTEMY Romana Borawskiego
Grzegorz Gwizdon cz, 21 października 2010 15:24

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w środę, 27 października 2010 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy obrazów łomżyńskiego twórcy, Romana Borawskiego. Artysta pokazuje prace malarskie z cyklu „Kody, Znaki, Totemy”, będące kontynuacją serii prezentowanej w naszej Galerii w październiku 2003 roku. Borawski jest bowiem mistrzem konsekwencji. Od niemalże dekady metodycznie drąży materię elementarnej budowy obrazu, wykorzystując układy kilkucentymetrowych kwadratów, przywodzących na myśl piksele – najmniejsze elementy składowe elektronicznego zapisu obrazu. Wszystko po to, by uchwycić istotę wyrażania językiem sztuki dzisiejszego, coraz bardziej złożonego i niezrozumiałego świata. Jak sam podpowiada ten „podstawowy budulec” stał się ”symbolem współczesnych technologii postępu i nowoczesności”.

Nowe obrazy Przemysława Karwowskiego

Foto: Nowe obrazy Przemysława Karwowskiego
Grzegorz Gwizdon pon, 13 września 2010 13:26

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza 15 września 2010 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy DUALNE Przemysława Karwowskiego – łomżyńskiego artysty plastyka, scenografa i fotografika.

Teresa Adamowska

Foto: Teresa Adamowska
Grzegorz Gwizdon pon, 28 czerwca 2010 07:16

Galeria Sztuki Współczesnej, przy ul. Długiej 13 w Łomży, zaprasza w środę, 30 czerwca 2010 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy prac Teresy Adamowskiej, która zaprezentuje się nie tylko jako malarka, ale także autorka grafik i scenografii. Wystawę można zwiedzać do 29 sierpnia 2010 roku. W pierwszej części ekspozycji artystka umieściła obrazy przedstawiające sceny figuralne i portrety, w drugiej znalazły się lalki teatralne, na trzecią składają się ilustracje książkowe, projekty kalendarzy, pocztówek i plakatów oraz graficzne opracowania książek. Prace Teresy Adamowskiej to intrygujące opowieści otwierające drzwi do rzeczywistości “po drugiej stronie lustra”. Odznaczają się one psychologiczną głębią i metafizycznym nastrojem. Zbudowane w oparciu o pierwiastek metaforyczny pokazują świat tajemniczy i niezwykły, w którym wszystko jest możliwe, tu sen spotyka się z jawą, tragizm z farsą, a liryzm z groteską. Baśniowo-poetycka atmosfera prac artystki bliska jest klimatowi dzieł polskich malarzy przełomu XIX i XX wieku, prekursorów nowoczesnej sztuki, Jacka Malczewskiego, Olgi Boznańskiej, Witolda Wojtkiewicza, Stanisława Wyspiańskiego...

„PAMIĄTKA Z POLSKI” - wystawa pokonkursowa

Foto: „PAMIĄTKA Z POLSKI” - wystawa pokonkursowa
Grzegorz Gwizdon pon, 17 maja 2010 12:06

Fundacja “Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło w Warszawie oraz Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zapraszają na otwarcie wystawy pokonkursowej “Pamiątka z Polski”, które odbędzie się 20 maja 2010 roku (czwartek) , o godz. 18.00, w salach galerii przy ul. Długiej 13, w Łomży.

“Sursum” - rysunki Władysława Szczepańskiego

Foto: “Sursum” -  rysunki Władysława Szczepańskiego
Grzegorz Gwizdon wt, 20 kwietnia 2010 11:06

Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży ( ul. Długa 13) zaprasza 21 kwietnia 2010 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy Władysława Szczepańskiego z Kielc. Autor urodził się we Lwowie, gdzie, w latach 1972-77, odbył studia artystyczne na Wydziale Grafiki Wyższej Szkoły Poligraficznej. Dyplom uzyskał w roku 1977. Uprawia twórczość w zakresie rysunku, malarstwa i grafiki, zajmuje się także pracą pedagogiczną.

Ceramiczny świat Bronisława Wolanina

Foto: Ceramiczny świat Bronisława Wolanina
Grzegorz Gwizdon wt, 16 marca 2010 13:13

“Ceramika Artystyczna” Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu, Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży oraz Autor - Bronisław Wolanin zapraszają na otwarcie wystawy “Ceramiczny świat Bronisława Wolanina”, które odbędzie się w sobotę, 20 marca 2010 roku, o godz. 12.00, w salach wystawowych galerii w Łomży, przy ul. Długiej 13. Bronisław Wolanin zaprezentuje się w podwójnej roli, jako twórca unikatowych obrazów ceramicznych oraz projektant naczyń użytkowych, dekoracyjnych i unikatowych z kamionki i porcelany. Wystawa została zorganizowana z okazji 60-lecia “Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego “Ceramika Artystyczna” w Bolesławcu. Zapraszamy w terminie: 20 marca - 16 kwietnia 2010 roku.

Wystawa grafiki Małgorzaty Dmitruk pt. „Kochać”

Foto: Wystawa grafiki Małgorzaty Dmitruk  pt. „Kochać”
Grzegorz Gwizdon pt, 12 lutego 2010 12:57

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy grafiki Małgorzaty Dmitruk pt. „Kochać”. Wernisaż odbędzie się we wtorek, 16 lutego 2010 roku, o godz. 18.00, w salach wystawowych galerii, przy ul. Długiej 13, w Łomży. Na wystawę składa się pięć cykli litografii: "Tutejsi", “Niebieski", "Kombinat", "Odpust" i "Kochać", które powstały w latach 2003-2007. Są to swego rodzaju animowane na papierze historie z życia ludzi na pograniczu polsko-białoruskim, ukazane w kontekście osobistych przeżyć i wspomnień urodzonej w Bielsku Podlaskim artystki. Oczarowana niezwykłością rodzinnego regionu opowiada o różnych zdarzeniach, codziennych i odświętnych, o wiejskich obrzędach i obyczajach, o wierze i nadziei, o radości i cierpieniu, o marzeniach i pasji. Zawarta w kameralnych kadrach wizja świata ujmuje poetyckim klimatem ujawniając uniwersalne prawdy o życiu człowieka.

"Kadry”- wystawa grafiki Karoliny Kiljańskiej-Bizoń

Foto: "Kadry”- wystawa grafiki Karoliny Kiljańsk...
Grzegorz Gwizdon wt, 12 stycznia 2010 00:32

Galeria Sztuki Wspólczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w czwartek, 14 stycznia 2010 roku, o godz. 18.00 na otwarcie wystawy grafiki Karoliny Kiljańskiej-Bizoń pt. “Kadry”. W serii czarno-białych monotypii autorka proponuje syntetyczne spojrzenie na pejzaż i przyrodę zestawiając – przetworzone przez wyobraźnię – kształty w konfiguracje form o wieloznacznych odniesieniach. Technika monotypii, czyli druku pojedyńczego, polega na pokryciu farbą elementów drukujących (w przypadku Karoliny Kiljańskiej-Bizoń są to materiały pochodzenia naturalnego a także tkaniny, tworzywa sztuczne oraz papier) i umieszczeniu ich na płycie z tworzywa sztucznego lub metalu, a następnie nałożeniu papieru i odbiciu grafiki.Aby uzyskać dodatkowe efekty można na wykonaną odbitkę nanieść kolejne nadruki lub dopełnić ją rysunkiem.

Marita Benke-Gajda - jubileuszowo

Foto: Marita Benke-Gajda - jubileuszowo
Grzegorz Gwizdon pon, 30 listopada 2009 10:32

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży, przy ul. Długiej 13 zaprasza w sobotę, 5 grudnia, o godz. 12.00, na wernisaż wystawy rzeźby ceramicznej Marity Benke-Gajdy. Wystawa inauguruje cykl ekspozycji przygotowanych z okazji jubileuszu 30-lecia pracy twórczej laureatki Nagrody Bursztynowego Kierca (2004 r.) przyznanej za utworzenie przez artystkę w naszej placówce indywidualnej kolekcji jej ceramiki. Marita Benke-Gajda od 10 lat ofiarowuje do łomżyńskich zbiorów prace ilustrujące kolejne etapy jej drogi twórczej. Odznaczają się one niezwykłą różnorodnością i bogactwem form. Artystka tworzy bowiem figurki, naczynia, rzeźby ceramiczne oraz kompozycje reliefowe. Gratulując Autorce dotychczasowych dokonań, życzę jej samych sukcesów, z przekonaniem, że poszukując nowych wyzwań, zrealizuje jeszcze wiele niepowtarzalnych pomysłów.

Kazimierz Kalkowski - rzeźba ceramiczna

Foto: Kazimierz Kalkowski - rzeźba ceramiczna
Grzegorz Gwizdon pon, 09 listopada 2009 11:14

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego zaprasza na wernisaż wystawy rzeźby ceramicznej Kazimierza Kalkowskiego w piątek, 13 listopada 2009 roku, o godz. 18.00, do sal wystawowych przy ul. Długiej 13, w Łomży. Artysta, urodzony w 1954 roku, jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku (dyplom w 1981 roku, w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego). Uprawia twórczość w zakresie malarstwa, rysunku i rzeźby ceramicznej. Jest autorem ponad 60 wystaw indywidualnych w kraju (Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Sopot, Słupsk, Szczecin,Warszawa, Wrocław) oraz za granicą (m.in. Niemcy, Belgia, Luksemburg, USA), a także uczestnikiem ponad 30 pokazów zbiorowych, m.in. brał udział w plenerach oraz wystawach poplenerowych organizowanych przez Stowarzyszenie “Stopka”. W 1990 roku otrzymał Grand Prix Triennale Sztuki Sopot, a w 1993 roku – Złoty Medal w Monachium.Ważniejsze realizacje: witraże i rzeźby w kościele w Gdańsku-Przymorzu, stacje drogi krzyżowej w kościele w Straszynie.

Co kochamy - wystawa poplenerowa

Foto: Co kochamy - wystawa poplenerowa
Grzegorz Gwizdon wt, 06 października 2009 12:22

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Pólnocno-Mazowieckiego oraz Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze “Stopka” zapraszają w sobotę, 10 października 2009 roku, o godz. 12.00, do sal Galerii, przy ul. Długiej 13 w Łomży, na wernisaż wystawy poplenerowej odbywającej się pod hasłem “Co kochamy?”

Jerzy Puciata - malarstwo

Foto: Jerzy Puciata - malarstwo
Grzegorz Gwizdon wt, 01 września 2009 16:47

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w środę, 9 września 2009 roku, o godz. 18.00, do swoich sal wystawowych przy ul. Długiej 13, na otwarcie wystawy malarstwa Jerzego Puciaty pt. „Ku światłu”. To ekspozycja nacechowana osobistymi emocjami i wspomnieniami przebytej drogi życia oraz refleksją nad ważnymi wydarzeniami z niedawnej przeszłości Polski. Artysta opowiada o nich za pomocą środków malarskich, a przede wszystkim tytułowego „światła”, które – jak sam pisze – ma wiele znaczeń. ”Światło - to życie. Światło to Bóg. Ono też odnosi się do dekady lat 80., kiedy to światło ostatecznie zwyciężyło. Światło rozrywa ciemność i daje nadzieję. Jest to więc wieloznaczne określenie. Światło to dążenie do lepszego poznania, do doskonałości. Jest ono wyrazem mojej nadziei, którą chcę się dzielić. Jest też radością życia - światłem barw”.( fragm. wstępu do katalogu wystawy, Bydgoszcz, 2009)

Przyjeżdżam do Łomży...

Grzegorz Gwizdon cz, 06 sierpnia 2009 13:38

Grzybek-zaproszenie-www.jpg

TKANINA ARTYSTYCZNA I WIKLINA MARKA KOSSOWSKIEGO

Foto: TKANINA ARTYSTYCZNA I WIKLINA MARKA KOSSOWSKIEGO
Grzegorz Gwizdon wt, 30 czerwca 2009 20:27

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w czwartek, 9 lipca 2009 roku, o godz. 18.00, do sal wystawowych przy ul. Długiej 13, na wernisaż wystawy tkaniny artystycznej i wikliny Marka Kossowskiego “Wszystko to marność” - więc daj się pochwycić. Marek Kossowski zaprezentuje gobeliny, collages, tkaniny w technikach mieszanych, “tkane obrazy” oraz unikalne “tkaniny wiklinowe”. W pracy nad tkaninami artysta przełamuje konwencje stosując śmiałe kombinacje splotów i tworzyw. Swoje wizje zamyka w kształtach abstrakcyjnych, często inspirowanych formami geometrycznymi. Jego obiekty odznaczają się reliefowymi fakturami i efektownymi ażurami oraz pięknie skomponowaną kolorystyką z dominacją beży, brązów i szarości.

Słońce- fotografia Wiktora Wołkowa

Foto: Słońce- fotografia Wiktora Wołkowa
Grzegorz Gwizdon cz, 04 czerwca 2009 00:33

Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży zaprasza 9 czerwca 2009 roku, o godz. 18.00 do sal wystawowych przy ul. Długiej 13, na otwarcie wystawy fotografii Wiktora Wołkowa “Słońce”. Tego samego dnia, o godz. 12.00, odbędzie się spotkanie z artystą oraz pokaz slajdów pt. “Słońce” w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych przy ul. Wojska Polskiego 3.

Podwójna uroczystość w Galerii

Foto: Podwójna uroczystość w Galerii
Grzegorz Gwizdon pon, 04 maja 2009 14:07

Dyrektor Muzeum Pólnocno-Mazowieckiego zaprasza 8 maja 2009 roku, o godzinie 18.00, do sal Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży, przy ul. Długiej13, na otwarcie wystawy malarstwa i rysunku artystów z Ukrainy: Natalii Pastuszenko, Tatiany Gubiny oraz Aleksandra Miłowzorowa. Wernisażowi towarzyszyć będzie doroczna uroczystość wręczenia Nagrody Bursztynowego Kierca przyznawanej za wspieranie i popularyzowanie działalności Muzeum oraz wkład w jego rozwój. Laureatami Nagrody za rok 2008 są: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy oraz Pani Agnieszka Wysocka .

“Widoki” Tomasza Nowaka

Foto: “Widoki” Tomasza Nowaka
Grzegorz Gwizdon śr, 01 kwietnia 2009 08:13

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Tomasza Nowaka, pt. “Widoki”. Wernisaż odbędzie się w sobotę, 4 kwietnia, o godz. 12.00, w salach galerii przy ul. Długiej 13. Autora fascynuje natura: “W pracach malarskich pragnę zdefiniować treści wynikajace z analizy pejzażu, nadając im własną formę malarską. Nie umiem zapomnieć o moich związkach z naturą, która inspiruje moje myśli i przeżycia. Nie zgadzam się z twierdzeniami, że jest to temat wyeksploatowany w formie, w sposobie ujęcia. Wręcz inspiruje mnie on do poszukiwania nowego znaku, własnego sposobu interpretacji – ale wynikającego nie z tradycji, a w odniesieniu do niej; w konfrontacji z tym, co zastałem, co już było, co jest”.

Włodzimierz Witalis Tyc “Żywioły i Nostalgie” - wystawa malarstwa i fotografii

Foto: Włodzimierz Witalis Tyc “Żywioły i No...
Grzegorz Gwizdon wt, 03 marca 2009 06:20

W piątek, 6 marca 2009 roku, o godz. 18.00, w Galerii Sztuki Współczesnej, przy ul. Długiej13 w Łomży, odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa i fotografii Włodzimierza Witalisa Tyca pt. “Żywioły i Nostalgie”. Na ekspozycję składają się prace powstałe na przełomie 2008 i 2009 roku.

Wystawa poplenerowa “W co wierzymy?”

Foto: Wystawa poplenerowa “W co wierzymy?&a...
Grzegorz Gwizdon pt, 16 stycznia 2009 02:24

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego oraz Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze “Stopka” zapraszają w sobotę, 17 stycznia 2009 roku, o godz. 12.00, do sal Galerii przy ul. Długiej 13 w Łomży, na wernisaż wystawy “W co wierzymy?”. Ekspozycja prezentuje plon pleneru plastycznego zorganizowanego latem 2008 roku przez “Stopkę” w Szałkowie koło Iławy nad jeziorem Jeziorak (warmińsko-mazurskie).

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · »» · »
 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomzy.

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. (086) 2164100

Czynna oprócz poniedziałków i dni świąteczne
w godz. 10 - 18.
Soboty w godz. 10 - 14.

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu
do galerii:
-inne wydarzenia- 6 zł
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę