Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

“Piękno i dzikość natury”- malarstwo Marii Bieńkowskiej-Kopczyńskiej

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza 5 marca 2011 roku (sobota), o godz. 12.00, na otwarcie wystawy malarstwa “Piękno i dzikość natury” Marii Bieńkowskiej-Kopczyńskiej z Krakowa.

Maria Bieńkowska-Kopczyńska w 1980 roku ukończyła studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych – w pracowni wklęsłodruku prof. Andrzeja Pietscha i drzeworytu doc. Franciszka Bunscha oraz w pracowni typografii prof. Romana Banaszewskiego. W dorobku ma 70 wystaw indywidualnych oraz ponad 200 zbiorowych, w kraju i za granicą. Jej płótna były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane. Tematy do swoich obrazów znajduje w każdym, nawet najmniejszym, skrawku rzeczywistości. Często “przywozi” je z podróży po świecie. W swoich cyklach malarskich najchętniej “portretuje “ naturę (“Carrara-Kamienie światła”, “Senia”, “Fiordy”, “Ścieżki Bretanii”, “Morza”, “Rzeki”, “Wodne odbicia”, “Łąki”), maluje także postacie ludzi, zwierzęta, ptaki i kwiaty. W spójną całość łączy elementy realizmu i malarskiej metafory. Dzięki temu znane tematy i motywy zyskują nową postać i indywidualny wyraz. Artystka nie tylko przetwarza je wizualnie, ale także nasyca własnymi emocjami i doświadczeniami. Każda z jej wizji staje się przez to autentyczna i dopełniona. Wielkim atutem jest doskonała gra barw, która objawia piękno i dzikość natury.Wystawa czynna do końca marca 2011 roku.

Karolina Skłodowska


Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
pon, 28 lutego 2011 09:13
Data ostatniej edycji: wt, 15 marca 2011 15:12:07

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
w Łomży
czynna
od wtorku do piątku
w godz. 10-17
sobotę
w godz.10-14

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. 86 2164100

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu -inne wydarzenia- 8 zł
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę