Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Damian Wierzbowski "Cnoty" - rzeźba ceramiczna.

We wtorek, 13 września 2011 roku, o godzinie 18.00, w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży, odbędzie się wernisaż rzeźby ceramicznej Damiana Wierzbowskiego “Cnoty”. Zapraszamy! Artysta jest absolwentem łomżyńskiego Liceum Plastycznego. Obecnie mieszka i pracuje we Wrocławiu, gdzie prowadzi własną galerię.

 

Nieco tajemniczy tytuł wystawy odnosi się do zaprezentowanych przez autora pełnowymiarowych, ceramicznych odlewów postaci kobiet. Choć współczesne w wyrazie, jednocześnie mają w sobie coś pierwotnego i metafizycznego. Zastygłe w spokojnych pozach, niektóre ze skrzydłami u ramion, inne w “kwiatowych “ nakryciach głowy” i stylowej “biżuterii”, lub ozdobione finezyjnymi ornamentami przypominają anioły, hinduskie boginie, albo starożytne piękności. Niosąc w sobie zadumę i kontemplacyjne wyciszenie skłaniają do refleksji nad światem wartości duchowych, które stanowią podstawę ludzkiej egzystencji. Wymowę dzieł znakomicie wspomaga tworzywo. Dającą się swobodnie kształtować glinę artysta umiejętnie łączy z płatkami złota, srebrem oraz kamieniami szlachetnymi uzyskując dodatkowe efekty estetyczne i dekoracyjne.

Damian Wierzbowski tworzy także ceramikę użytkową i ozdobną, która również pokazuje na wystawie.

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
so, 10 września 2011 13:16
Data ostatniej edycji: śr, 14 września 2011 13:40:18

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
w Łomży
czynna
od wtorku do piątku
w godz. 10-17
sobotę
w godz.10-14

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. 86 2164100

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu -inne wydarzenia- 8 zł
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę