Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Światłoczuli 2011

Klub Fotografii “NURT”oraz Galeria Sztuki Współczesnej zapraszają 14 maja 2011 roku, o godz. 12.00, do sal przy ul. Długiej 13, na otwarcie wystawy fotografii “Światłoczuli 2011”.

Anna Worowska
Anna Worowska
Jerzy Chaberek
Jerzy Chaberek
Kazimierz Lech Buczyński
Kazimierz Lech Buczyński
Marek Dolicki
Marek Dolicki
Mieczysław Wieliczko
Mieczysław Wieliczko
Przemysław Karwowski
Przemysław Karwowski
Stanisław Zeszut
Stanisław Zeszut
Wiktor Wołkow
Wiktor Wołkow
Wojciech Surawski
Wojciech Surawski
Zbigniew Ciborowski
Zbigniew Ciborowski

 

Prezentacja jest kontynuacją ubiegłorocznej wystawy “Światłoczuli”, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem odbiorców. Wystawa prezentowana była w Łomży, Białymstoku, Drohiczynie, a także w stolicy Białorusi - Mińsku. Za tę ostatnią Kub Fotografii NURT otrzymał od Narodowego Fotoklubu w Mińsku specjalny dyplom “za wysoki poziom artystyczny”. Skłoniło nas to do utrzymania formuły wystawy jako prezentacji dorobku artystycznego fotografików naszego regionu kraju. Chcemy pokazać różnorodność zainteresowań twórczych i różnych technik tworzenia obrazów fotograficznych stosowanych przez artystów fotografików z północno-wschodniej części Polski. Obok członków Klubu Nurt prace swoje zaprezentowali m.in. członkowie ZPAF: Anna Worowska, Wiktor Wołkow, Jerzy Chaberek, Marek Dolecki, Mieczysław Wieliczko i inni znani twórcy. Odbiorcy będą więc mogli zapoznać się z kreacjami nacechowanymi bardzo indywidualnymi spojrzeniami na obraz i problemy współczesnego świata przedstawionymi z wielką biegłością warsztatową autorów zdjęć. Mamy nadzieję, że dzięki tej prezentacji podjęty zostanie dialog artystyczny między twórcami różnych części kraju, że - dla szerokiego kręgu miłośników fotografii - będzie to okazja do poznania niektórych dróg i trendów istniejących we współczesnej sztuce fotograficznej. Zaprezentowane obrazy ukazują wielką różnorodność wykorzystania fotografii jako medium twórczego. Zobaczymy więc przyrodnicze pejzaże, ale też i kreacje abstrakcyjne, nawiązujące do głębokich sfer rozumienia i przeżywania świata przez autorów prac. Zobaczymy klasyczny reportaż, ale także i mikroświaty bliskie zwykle niedostrzegane przez ludzi. Fotograficy dobrze wiedzą, że można patrzeć i nie widzieć, można też widzieć obrazy naszego świata, ale ich nie rozumieć. Dlatego mówi się, że fotografia uczy “patrzeć i rozumieć” jednocześnie. To najbardziej charakterystyczna cecha tego medium. Obrazy fotograficzne powodują, że zwykła rzecz nabiera cech niezwykłości tracąc przez to swój materialny byt i staje się swoistą opowieścią o kreacyjnej sferze naszego istnienia. Przedmiot jawi się wtedy jako obraz cienia rzeczy obrysowanej przez światło ujawniając przez to zazdrośnie ukrywaną istotę swego ukrytego bytu. Dzięki temu poznać można znacznie więcej zjawisk naszego świata bo “fotografia to obdarzone pamięcią lustro, które odbijając świat człowieka, nie pozwala mu zapomnieć”.

przyg. Zbigniew Ciborowski


 

Grzegorz Gwizdon
cz, 12 maja 2011 09:19
Data ostatniej edycji: śr, 07 listopada 2012 15:20:03

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
w Łomży
czynna
od wtorku do piątku
w godz. 10-17
sobotę
w godz.10-14

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. 86 2164100

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu -inne wydarzenia- 8 zł
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę