Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

SPOTKANIA MIKOŁAJKOWE

Grzegorz Gwizdon nie, 11 grudnia 2011 11:54

SPOTKANIA MIKOŁAJKOWE - impreza adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych organizowana w pierwszej dekadzie grudnia w gmachu Muzeum.W świątecznej scenerii, przy tradycyjnie ubranej choince i dźwięku kolęd, odbywa się uroczystość wręczania przez św. Mikołaja dostarczonych przez rodziców lub szkołę upominków. Spotkanie poprzedzone jest zwiedzaniem wystawy czasowej dostosowanej do wieku i zainteresowań uczestników. Zgłoszenia przyjmuje Dział Edukacji i Promocji Muzeum, pod numerem telefonu: (86) 216- 28-16. Udział w Spotkaniach jest odpłatny.

POWROTY DO PRZESZŁOŚCI

Grzegorz Gwizdon cz, 06 lipca 2006 15:32

„Powroty do przeszłości” - festyn archeologiczno-historyczny organizowany na dziedzińcu Muzeum w Łomży, corocznie e czerwcu, propagujący idee, rzemiosło i obyczaje średniowiecza. Impreza przenosi nas w realia XIII-wiecznego Mazowsza. To świetna okazja aby obejrzeć turniej rycerski, stroje z epoki, zwiedzić namiot, w którym podczas wypraw pomieszkiwali dzielni obrońcy tych ziem. Ponadto można zapoznać się ze sposobami przyrządzania pożywienia(np podpłomyków ), technikami tkania krajek na bardkach czy formowanie paciorków i innych ozdób. W stoiskach rzemieślniczych spotkamy kowala, garncarza, skórnika czy rogownika. „Powroty do przeszłości” to „żywa lekcja historii”, w której zwiedzający to nie goście lecz czynni uczestnicy.

NIEDZIELA NA ŚW. ROCHA

Grzegorz Gwizdon cz, 06 lipca 2006 15:34

NIEDZIELA NA ŚW. ROCHA odbywa się w połowie sierpnia w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie. Ta barwna impreza plenerowa organizowana od 1995 roku prezentuje kulturę kurpiowską na tle ludowej twórczości artystycznej, obyczajów i tradycji innych regionów folklorystycznych Polski. Składają się na nią występy ludowych zespołów pieśni i tańca, pokazy tradycyjnych rzemiosł i wytwórczości ludowej, gry i zabawy zręcznościowe oraz sprzedaż wyrobów artystycznych i regionalnych przysmaków..
<

BURSZTYNOWY KIEREC

Grzegorz Gwizdon cz, 06 lipca 2006 15:34

BURSZTYNOWY KIEREC – doroczna nagroda Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży przyznawana – od 1996 roku – sponsorom i darczyńcom. Jej celem jest uhonorowanie bezinteresownej, często wieloletniej współpracy oraz wkładu w rozwój, działalność, popularyzację naszej instytucji. Nagroda - zaprojektowana i wykonana przez pracowników Muzeum: Bronisławę Naleśniak i Przemysława Adamowskiego - jest miniaturą tradycyjnego elementu zdobniczego wnętrza chaty kurpiowskiej. Wykonana jest z bryłek bursztynu, młodych szyszek i słomy..

« · 1 · »
 


Muzeum Północno - Mazowieckie w Łomży

18-400 Łomża
ul. Dworna 22
tel./fax. (086) 2166487, 2162816

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę