Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 sierpnia 2020 napisz DONOS@

“Z biegiem rzeki” - akwarele Henryka Osickiego

Foto: “Z biegiem rzeki” - akwarel...
Grzegorz Gwizdon wt, 09 grudnia 2008 14:39

Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza w sobotę, 13 grudnia 2008 roku, o godz. 13.13 na wernisaż jubileuszowej wystawy Henryka Osickiego. Artysta przygotował tę ekspozycję z okazji swoich 80. urodzin. Tematów dostarczyła mu Narew. Tak oto mówi o niej: “ Moja fascynacja rzeką Narew nastąpiła w chwili pierwszego z nią zetknięcia. Było to późną jesienią 1961 roku. Urzekł mnie spokojny nurt i meandryczny kształt koryta oraz szeroka dolina o wysokich skarpach, na których usytuowane są osiedla i miasta, a wśród nich Łomża z panoramą odbijającą się w lustrze wody. Dlatego wystawa moich akwarel zatytułowana została “Z biegiem rzeki”.

W galerii świątecznie.

Foto: W galerii świątecznie.
Grzegorz Gwizdon nie, 30 listopada 2008 11:36

W scenerii wystawy bożonarodzeniowych kartek oraz malarskich pejzaży o zimowej tematyce - w Galerii Sztuki Współczesnej - przez cały tydzień trwają Spotkania Mikołajkowe dla dzieci. Najmłodsi widzowie mają do obejrzenia ponad 150 pocztówek świątecznych z bogatej kolekcji Zdzisława Kalinko. Na kartkach pojawia się całe bogactwo motywów. Są tu tradycyjne sceny z Narodzenia Dzieciątka, ale także szopki krakowskie, wizerunki kolędników, romantyczne sceny rodzajowe, kompozycje z ozdób choinkowych, podobizny świętego Mikołaja i obrazki przedstawiające zabawy na śniegu oraz zimowe pejzaże. Najstarsze karty, zgromadzone przez łomżyńskiego kolekcjonera, pochodzą z lat 30. ubiegłego wieku i zostały wydane w Niemczech, najmłodsze mają zaledwie rok. Projektantami pocztówek bywali znani artyści, jak Zofia Stryjeńska, Jan Marcin Szancer, czy Józef Wilkoń (przykłady są na wystawie). Akcenty lokalne reperezentują pocztówki wydawane w ostatnich latach przez łomżyńskie firmy i instytucje. Wśród nich na uwagę zasługują niepowtarzalne kartki autorstwa Teresy Adamowskiej.

“ LINIA” W GALERII

Foto: “ LINIA” W GALERII
Grzegorz Gwizdon śr, 22 października 2008 13:40

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży, przy ul. Długiej 13, zaprasza, w piątek 24 października 2008 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy rysunku pt. “Linia”. Autorami prac są pedagodzy Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie: Zbigniew Bajek, Andrzej Bednarczyk, Grzegorz Bednarski, Marita Benke-Gajda, Grzegorz Bienias Rafał Borcz, Czesław Dźwigaj, Jacek Jędo, Krzysztof Kiwerski, Piotr Korzeniowski, Leszek Misiak, Jerzy Nowakowski, Jan Pamuła, Allan Rzepka, Bogusz Salwiński, Stanisław Tabisz, Jan Tutaj, Jacek Waltoś, Adam Wsiołkowski oraz Andrzej Zwolak. Na wernisaż przybędzie prof. Adam Wsiołkowski – rektor Uczelni oraz Marita Benke-Gajda z Pracowni Rzeźby w Ceramice.

Jan Tutaj - rzeźba, obiekty, rysunek

Foto: Jan Tutaj - rzeźba, obiekty, rysunek
Grzegorz Gwizdon pon, 08 września 2008 12:28

Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży zaprasza w piątek, 12 września 2008 roku, o godz. 18.00, na wernisaż wystawy rzeźb, obiektów i rysunków Jana Tutaja z Krakowa. Urodzony w 1969 roku artysta jest absolwentem Wydziału Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom z wyróżnieniem w 1994 roku). Obecnie pracuje jako adiunkt na macierzystym wydziale prowadząc pracownię rysunku.

Opowieść o mieście

Foto: Opowieść o mieście
Grzegorz Gwizdon pt, 06 czerwca 2008 14:23

Dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w sobotę, 14 czerwca 2008 roku, o godz. 12.00, do Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Długiej 13 na wernisaż wystawy “Opowieść o mieście” przygotowanej z okazji 590. rocznicy nadania Łomży praw miejskich. Wszystkie eksponaty pochodzą z archiwum fotograficznego i zbiorów łomżyńskiego Muzeum. Wystawa pokazuje różne oblicza życia miejskiego i zmiany w zabudowie najbardziej charakterystycznych fragmentów Łomży w minionym stuleciu. Kadry utrwalone w latach: 1900-2008 na pocztówkach i zdjęciach przedstawiają miejsca, których już nie ma oraz takie, które uzyskały nowy wygląd. Ekspozycję uzupełniają plany Łomży z lat 1823-1944 oraz mapy Europy i Polski od XVI wieku do początku XX.

Wystawa jubileuszowa 30-lecia pracy twórczej Iwony Sielskiej

Foto: Wystawa jubileuszowa 30-lecia pracy twórczej Iw...
Grzegorz Gwizdon pon, 05 maja 2008 12:25

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Pólnocno-Mazowieckiego w Łomży, przy ul. Długiej 13, zaprasza 10 maja 2008 roku, o godz. 12.00, na otwarcie wystawy z okazji jubileuszu 30–lecia pracy twórczej Iwony Sielskiej. Ekspozycja nosi tytuł “Blisko siebie ”i obejmuje prace Iwony Sielskiej oraz jej najbliższych: ojca – Karola Gierlotki, córki – Anny Sielskiej oraz męża – Wiesława Sielskiego (nieżyjącego od 36 lat rzeźbiarza, grafika i malarza).

Wystawa jubileuszowa " 60 lat za nami...."

Foto: Wystawa jubileuszowa " 60 lat za nami....&...
Grzegorz Gwizdon cz, 13 marca 2008 12:55

Dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza na otwarcie okolicznościowej ekspozycji“60 lat za nami”, przygotowanej z okazji jubileuszu Muzeum. Wernisaż odbędzie sie w sobotę, 15 marca 2008 roku, o godz. 12.00, w salach Galerii Sztuki Współczesnej, przy ul. Długiej 13. Na wystawie zostaną zaprezentowane obiekty ze zbiorów Muzeum, wybrane spośród ponad 26 tysięcy muzealiów z zakresu etnografii, historii, archeologii, numizmatyki, bursztyniarstwa, sztuki użytkowej i dekoracyjnej oraz plastyki. Ekspozycję uzupełnią plakaty, afisze i katalogi wystaw, publikacje muzealne i archiwalne fotografie obrazujące działalność łomżyńskiego muzeum w minionym 60-leciu.

Międzynarodowy Plener Plastyczny - Siemianówka 2007

Foto: Międzynarodowy Plener Plastyczny - Siemianówka ...
Grzegorz Gwizdon pon, 07 stycznia 2008 13:51

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży oraz Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze “Stopka” zapraszają w sobotę, 12 stycznia 2008 roku, o godz. 12.00, do sal Galerii przy ul. Długiej13, na otwarcie wystawy poplenerowej “Czego się boimy?”.W czasie wernisażu odbędzie się promocja najnowszej pozycji wydawniczej Oficyny STOPKA. Jest to książka Andrzeja Strumiłły pt. “FACTUM EST - dzienniki 1978-2006”. Znalazło się w niej ponad 400 stron wspomnień, z których wyłania się wizerunek niezwykłego Człowieka – artysty o fascynującej osobowości, pełnego pasji i twórczych pomysłów.

Choinkę czas ubrać

Foto: Choinkę czas ubrać
Grzegorz Gwizdon śr, 28 listopada 2007 13:31

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w sobotę, 1 grudnia 2007 roku, o godz. 12.00, na otwarcie wystawy “Choinkę czas ubrać “. Ekspozycja, którą można zwiedzać do 3 stycznia 2008 roku, została przygotowana we współpracy z Fundacją Cepelia Polska Sztuka i Rękodzieło w Warszawie.

Teresa Adamowska “W pejzażu łomżyńskim”

Foto: Teresa Adamowska “W pejzażu łomżyński...
Grzegorz Gwizdon cz, 04 października 2007 16:36

Galeria Sztuki Współczesnej, przy ul. Długiej 13 w Łomży, zaprasza w piątek, 12 października 2007 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy malarstwa Teresy Adamowskiej “W pejzażu łomżyńskim” . Artystka przygotowała tę ekspozycję z okazji jubileuszu dwudziestolecia pracy twórczej. Tematyka obrazów inspirowana jest architekturą Łomży i okolicznymi krajobrazami. Są wśród nich prace malarskie odwołujące się do konkretnych miejsc i widoków, poetyckie kompozycje architektoniczne z motywami figuralnymi, swobodne impresje pejzażowe i oraz - bliskie abstrakcji - studia światła i przestrzeni, nasycone ciepłymi, często pastelowymi tonami i delikatną poświatą. Wystawę można zwiedzać do 22 listopada 2007 roku.

“Tajemny świat Horudy” ceramikaTadeusza Waltera

Foto: “Tajemny świat Horudy” cera...
Grzegorz Gwizdon pon, 03 września 2007 14:10

W Galerii Sztuki Współczesnej, po pięciu latach, ponownie gości Tadeusz Walter z ceramiką artystyczną. W poniedziałek, 10 września 2007 roku, o godz. 18.00 zapraszamy do sal wystawowych przy ul. Długiej 13 na wernisaż jego wystawy “Tajemny świat Horudy”. Tadeusz Walter jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, gdzie studiował malarstwo i tkaninę. Dyplom uzyskał w 1970 roku. Kilka lat po ukończeniu studiów wyjechał do Indii i tam, podczas trzyletniego pobytu, zainteresował się ceramiką, której już wkrótce poświęcił się całkowicie. Urzekły go możliwości toczenia i lepienia przedmiotów z gliny oraz barwienia ich za pomocą różnobarwnych szkliw. Tadeusz Walter od lat sam komponuje szkliwa, wśród których wyróżniają się tzw. krystaliczne, dające wyrafinowane kolorystycznie powłoki, ozdobione wachlarzykami kryształków.

Krzysztof Waśko - wystawa malarstwa

Foto: Krzysztof Waśko - wystawa malarstwa
Grzegorz Gwizdon pt, 03 sierpnia 2007 14:21

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Krzysztofa Waśki, które - z udziałem Autora - odbędzie się we wtorek, 7 sierpnia 2007 roku, o godz. 18.00, w naszej galerii, przy ul. Długiej 13. Ekspozycję można oglądać do 2 września 2007 roku.

Kurpie-Puszcza Zielona w fotografii Gabora Lorinczego

Foto: Kurpie-Puszcza Zielona w fotografii Gabora Lori...
Grzegorz Gwizdon cz, 28 czerwca 2007 12:06

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży oraz Autor zapraszają na otwarcie wystawy "Kurpie- Puszcza Zielona w fotografii Gabora Lorinczego". Wernisaż odbędzie się w sobotę, 30 czerwca 2007 roku, o godz. 12.00, w Galerii przy ul. Długiej 13, w Łomży. Wystawa będzie czynna do 25 lipca.

“Nie daj sie smutkowi według baśni Andersena”

Grzegorz Gwizdon pon, 28 maja 2007 12:14

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza dzieci i dorosłych 30 maja 2007 roku, o godz. 18.00, do salonu wystawowego przy ul. Długiej 13, na otwarcie wystawy malarstwa Krzysztoffa Skaina Maya “Nie daj sie smutkowi według baśni Andersena”. Wystawa będzie czynna do 24 czerwca 2007 roku. Krzysztoff Skain May maluje obrazy i ilustracje książkowe, tworzy scenografie teatralne i koncertowe, zajmuje się aranżacją wnętrz i malarstwem ściennym, projektuje plakaty, okładki płyt i książek, ilustruje i redaguje graficznie gazety. Jako malarz i scenograf kilkakrotnie gościł w Łomży. Miał dwie wystawy indywidualne w naszej Galerii, w 1991 roku prezentował malarstwo, a w 1995 - projekty scenografii. Ponadto trzykrotnie realizował scenografie do przedstawień w łomżyńskim teatrze lalkowym. Były to: “Opowieści Pana Leara” E. Leara (1993 r.) , “Dziejba leśna” B. Leśmiana (1996 r.) oraz “Były sobie świnki trzy” Ł.Stefanowa.

OBRAZY Barbary Massalskiej

Foto: OBRAZY Barbary Massalskiej
Grzegorz Gwizdon so, 24 marca 2007 14:30

Parafia Krzyża św. w Łomży oraz Galeria Sztuki Współczesnej zapraszają w czwartek, 29 marca 2007 roku, o godz. 18.00 do salonu wystawowego przy ul. Długiej 13, na wernisaż wystawy obrazów Barbary Massalskiej (1927-1980), której prace zostały przekazane parafii w depozyt przez siostrzenicę autorki.

Magia Radia - wystawa starych odbiorników

Foto: Magia Radia - wystawa starych odbiorników
Grzegorz Gwizdon pt, 09 lutego 2007 15:55

„MAGIA RADIA” - Polskie Radio Białystok oraz Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zapraszają w sobotę, 17 lutego 2007 roku, o godzinie 12.00 do salonu wystawowego przy ul. Długiej 13 w Łomży na wernisaż wystawy starych odbiorników radiowych, które znalazły się w zbiorach Radia dzięki ofiarności słuchaczy uczestniczących w akcji „Podaruj nam trochę historii” . Uwaga !!! Wystawa jest przedłużona do 21.03.2007 roku.

Wystawa rzeźby i rysunku Ewy Janus " Warstwy czasu"

Foto: Wystawa rzeźby i rysunku Ewy Janus " Warst...
Grzegorz Gwizdon wt, 09 stycznia 2007 10:08

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomży zaprasza w okresie od 13 stycznia do 11 lutego br. do obejrzenia wystawy rzeźby i rysunku Ewy Janus. Wernisaż w sobotę, 13 stycznia br., o godz.12.00 w salach galerii w Łomży, przy ul.Długiej 13

„Wokół Bożego Narodzenia”.

Foto: „Wokół Bożego Narodzenia”.
Grzegorz Gwizdon pon, 27 listopada 2006 14:04

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży, przy ul. Długiej 13 zaprasza w dniu 30 listopada 2006 roku (czwartek), o godz.18.00 na otwarcie wystawy pt. „Wokół Bożego Narodzenia”.

Wystawa poplenerowa Stowarzyszenia "Stopka" 2006

Foto: Wystawa poplenerowa Stowarzyszenia   "Stop...
Grzegorz Gwizdon pt, 20 października 2006 15:32

Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży oraz Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze “Stopka” zapraszają od 21 października do 26 listopada 2006 roku, do sal wystawowych galerii przy ul. Długiej 13, na wystawę prac uczestników Międzynarodowego Pleneru Plastycznego „Stopki”.

HIMALAJE - Jan Dobkowski

Foto: HIMALAJE - Jan Dobkowski
Grzegorz Gwizdon śr, 06 września 2006 16:12

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Jana Dobkowskiego pt. „Himalaje”, które odbędzie się w sobotę, 9 września 2006 roku o godz. 12.00 w salach galerii przy ul. Długiej 13. Wystawa czynna do 15 października 2006 roku.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · »» · »
 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomzy.

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. (086) 2164100

Czynna oprócz poniedziałków i dni świąteczne
w godz. 10 - 18.
Soboty w godz. 10 - 14.

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu
do galerii:
-inne wydarzenia- 6 zł
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę