Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

STUDENCKI DESIGN

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego zaprasza 20 lutego 2012 roku (poniedziałek), o godz. 18.00 na otwarcie wystawy „Wybrane projekty dyplomowe studentów Katedry projektowania tkaniny, ubioru i biżuterii oraz Katedry projektowania form przemysłowych Wydziału Wzornictwa Wyższej szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi”

 

Wystawa prezentuje dokonania 40 młodych designerów. Są to realizacje z zakresu projektowania ubioru konfekcyjnego i unikatowego, kostiumu scenicznego i filmowego, biżuterii oraz form przemysłowych. Ekspozycja czynna do 18 marca 2012 roku.

Projektanci wykazali się niestandardowym podejściem do tworzyw i technik. Kolekcje ubiorów charakteryzują się nie tylko poszukiwaniem nowej formy i technologii, ale także łączeniem ze sobą już istniejących technik w sposób oryginalny i unikatowy. Chociaż większość wzorów jest użytkowa, to na wskroś przesiąknięta pierwiastkiem kreatywności. Są to bardziej pomysły inspirujące kobiecą wyobraźnię, niż propozycje będące gotową ofertą rynkową. Wyroby biżuteryjne odzwierciedlają młodzieńczą odwagę i inwencję w łamaniu schematów przy komponowaniu wzorów i doborze materiałów, połączoną z dążeniem do wyrafinowanej elegancji. Projekty z zakresu form przemysłowych są przykładem skutecznego poszukiwania alternatywnych rozwiązań w dziedzinie środków transportu oraz wyrazem innowacyjnych pomysłów służących dostosowaniu wzornictwa mebli, zabawek i przedmiotów codziennego użytku do rosnących oczekiwań współczesnego społeczeństwa. Zastosowanie nowych materiałów i technologii, dbałość o funkcjonalność i ergonomię, intrygująca stylistyka i efektowna kolorystyka form świadczą o niezwykłych umiejętnościach młodych designerów i pozwalają sądzić, że ich projekty uzyskają szansę realizacji.

Uczestnicy wystawy: Sandra Dybka, Karolina Góra, Anna Heybowicz, Małgorzata Jakubowska, Magdalena Kociszewska, Kamil Nowak, Marta Połeć, Sylwia Poter, Monika Szymczak (UBIORY); Wioletta Bobak, Katarzyna Borkowska, Agata Całka, Katarzyna Chwastek, Jagoda Drzewiecka, Adrianna Gagis, Kornelia Garstka, Anna Heybowicz, Ewa Jabłońska, Marta Kalińska, Karolina Klimek, Norbert Kotwicki, Zuzanna Krynicka, Aleksandra Markowska, Magdalena Mędza, Julia Myronchuk, Dorota Odój, Paulina Pietrowska, Krzysztofa Rutkowska, Iga Sylwestrzak, Marta Ślusarska, Marek Żeromski (BIŻUTERIA); Marcin Babiasz, Łukasz Grabarz, Jarosław Jankowski, Mikołaj Jaworski, Magdalena Kosobudzka, Agnieszka Leszczyńska, Tomasz Mikrut, Maria Wieprzkowicz, Piotr Wnuk (FORMY PRZEMYSŁOWE).

Komisarz wystawy: Monika Kanios-Stańczyk - wykładowca Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi.


 

Foto: aut: Małgorzata Jakubowska
Foto: aut: Stanisław Całka
Foto: aut: Agata Całka
Foto: aut: Anna Heybowicz
Foto: aut: Magdalena Kociszewska
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: aut: Monika Szymczak
Foto: aut: Piotr Wnuk
Foto: aut: Tomasz Mikrut
Grzegorz Gwizdon
pt, 17 lutego 2012 08:30
Data ostatniej edycji: śr, 07 listopada 2012 15:22:09

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomzy.

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. (086) 2164100

Czynna oprócz poniedziałków i dni świąteczne
w godz. 10 - 17.
Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu
do galerii:
-inne wydarzenia- 6 zł
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę