poniedziałek, 09 grudnia 2019 napisz DONOS@

Ekolodzy żądają ujawnienia raportu Scott&Wilson w sprawie Via Baltica

Foto: Ekolodzy żądają ujawnienia raportu Scott&Wi...
cz pon, 21 maja 2007 09:57

Przedstawienia społeczeństwu dotychczasowych wyników analizy przeprowadzonej przez firmę Scott&Wilson, która na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadza całościową analizę korytarza drogowego Via Baltica, którego polska część ma połączyć Warszawę z granicą w Budzisku – domaga się Greenpeace. Organizacja ekologiczna, która sprzeciwiała się budowie obwodnicy Augustowa przez cenną przyrodniczo Dolinę Rospudy żąda od partii politycznych natychmiastowego przeznaczenia sumy równej kosztowi referendum na poprawę bezpieczeństwa na ulicach Augustowa.

Sąd uchylił decyzję ministra ws. drogi przez Rospudę

mm cz, 26 kwietnia 2007 16:43

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił postanowienie ministra środowiska w sprawie drogi przez dolinę Rospudy i nakazał ponownie rozważyć, czy powinna przebiegać ona tunelem, czy estakadą.

Trybunał wydał zakaz zalesiania w dolinie Rospudy

cz śr, 18 kwietnia 2007 20:02

Trybunał Sprawiedliwości UE wydał na wniosek Komisji Europejskiej (KE) natychmiastowy nakaz wstrzymania zalesiania w Puszczy Augustowskiej "jako środka kompensacyjnego" związanego z budową obwodnicy Augustowa - poinformowała rzeczniczka KE Barbara Helfferich. - Polska nie może prowadzić zalesiania. Decyzja jest wykonalna natychmiast - powiedziała rzeczniczka.

Wpłynęła skarga w sprawie Rospudy

cz pon, 16 kwietnia 2007 13:38

Do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu wpłynęła skarga Komisji Europejskiej przeciwko Polsce w związku z budową obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy. Dołączono do niej wniosek o wydanie zakazu zalesiania Puszczy Augustowskiej.

Miliony za obwodnicę Augustowa

cz pt, 06 kwietnia 2007 17:21

Ewentualne zablokowanie inwestycji w Dolinie Rospudy może kosztować Skarb Państwa kilkanaście milionów złotych - dowiedział się RMF FM. Taką kwotę otrzymałaby firma Budimex-Dromex wykonawca obwodnicy Augustowa, jeśli trybunał w Luksemburgu zdecydowałby o zatrzymaniu budowy.

Ruszyły prace w Dolinie Rospudy

cz pon, 02 kwietnia 2007 20:33

Ruszył drugi etap budowy obwodnicy Augustowa, która ma przebiegać przez Dolinę Rospudy - dowiedział się reporter RMF FM. Koparki i spychacze rozpoczęły zdejmowanie wierzchniej warstwy ziemi na początku trasy od strony Augustowa.

Sprawa Rospudy do Trybunału UE

cz śr, 21 marca 2007 11:31

Komisja Europejska (KE) skierowała dzisiaj sprawę kontrowersyjnej budowy obwodnicy Augustowa przez dolinę rzeki Rospudy do Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu - poinformowała KE. KE już od grudnia kwestionuje budowę obwodnicy Augustowa w dolinie Rospudy, a także obwodnicy Wasilkowa koło Białegostoku w Puszczy Knyszyńskiej.

Naukowcy w obronie Doliny Rospudy

cz śr, 14 marca 2007 13:02

Dyrektor Instytutu Botaniki Uniwersytetu Warszawskiego i Kierownik Zakładu Botaniki Środowiskowej prof. dr hab. Stanisław Kłosowski odcina się od wypowiedzi prof. Henryka Tomaszewicza w sprawie doliny Rospudy. Jak twierdzi prof. Stanisław Kłosowski profesor Tomaszewicz mówiąc, że przecięcie doliny Rospudy estakadą nie zniszczy środowiska, wypowiadał tylko swoją opinię, która jest odmienna od opinii pozostałych pracowników Instytutu, a jego wnioski nie są poparte żadnymi badaniami naukowymi.

Ekolodzy opuszczają obóz w Dolinie Rospudy

Foto: Ekolodzy opuszczają obóz w Dolinie Rospudy
cz cz, 01 marca 2007 14:54

Przez 19 dni protestu w Dolinie Rospudy przez obóz ekologów przewinęło się ok. 300 osób z Polski i Europy. Ekolodzy przebywali tu aby zapobiec wycince drzew w obszarze chronionym w ramach sieci Natura 2000. Dziś zdecydowali się zakończyć akcję, ponieważ pomiędzy 1 marca a 31 lipca w chronionym obszarze Doliny Rospudy zaczyna się okres lęgowy ptaków. Według decyzji środowiskowej wydanej przez Ministra Środowiska Jana Szyszko nie wolno w tym czasie prowadzić tu prac budowlanych.

Komisja Europejska naciska w sprawie Rospudy

cz śr, 28 lutego 2007 08:00

Komisja Europejska ma dziś wysłać do Warszawy drugi list ostrzegający przed kontynuowaniem prac przy budowie obwodnicy, przebiegającej Doliną Rospudy. Bruksela rozpocznie tym samym drugi etap procedury przeciwko Polsce, w związku z naruszeniem unijnego prawa. Jest to postępowanie przyspieszone, Warszawa będzie więc miała tydzień na odpowiedź - zamiast standardowych dwóch miesięcy. Jeśli wyjaśnienia nie będą satysfakcjonujące, wtedy Komisja skieruje sprawę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

PiS chce zyskać na Rospudzie

cz wt, 27 lutego 2007 12:08

PiS chce wykorzystać awanturę o Rospudę w walce o samorząd Podlasia. Jak dowiedział się "Dziennik", w poniedziałek u premiera Kaczyńskiego odbyła się narada na ten temat. Premier rozmawiał z najbliższymi współpracownikami Michałem Kamińskim i Adamem Bielanem. Na spotkaniu ustalono, że sprawę Rospudy będzie rozgrywać partia, a nie rząd. Jedynym polem aktywności rządu mają być kontakty ministra środowiska z Komisją Europejską - pisze "Dziennik".

Rospudę bronią dla nas...

Foto: Rospudę bronią dla nas...
cz so, 24 lutego 2007 21:36

Opracowanie agencji Scott Wilson w sprawie Via Baltica rozwiązałoby konflikt w dolinie Rospudy – uważa Jacek Winiarski rzecznik prasowy Greenpeace Polska. Od dwóch tygodni ekolodzy obozują w lesie w nieopodal rzeki Rospuda by w ten sposób zablokować wycinkę drzew w miejscu którędy GDDKiA chce przeprowadzić obwodnicę Augustowa będącą częścią międzynarodowej trasy Via Baltica.

Ekolog = bandyta?

cz pt, 23 lutego 2007 06:47

Według informacji opublikowanych w dzisiejszym wydaniu Dziennika, na rozkaz Komendanta Głównego Policji Konrada Kornatowskiego funkcjonariusze Policji ''„mają rejestrować ekologów w policyjnych bazach danych. Ich nazwiska znajdą się tam obok niebezpiecznych kibiców, złodziei, gwałcicieli i morderców. Pod lupą mają znaleźć się działacze i organizacje "zagrażające rządowemu programowi obwodnicy w dolinie Rospudy". Greenpeace potępia rozkaz inwigilacji organizacji ekologicznych i wzywa do poszanowania praw obywatelskich.

Dziś miała ruszyć budowa obwodnicy Augustowa. Ale prezydent Kaczyński jest przeciw, więc...

Foto: Dziś miała ruszyć budowa obwodnicy Augustowa. A...
cz cz, 22 lutego 2007 10:45

Premier Jarosław Kaczyński poinformował, że zlecił dodatkowe analizy dotyczące budowy obwodnicy przez Dolinę Rospudy. To reakcja na wątpliwości Komisji Europejskiej. W grę wchodzi nawet wstrzymanie projektu przez Brukselę. Czyżby ekologom udało się dopiąć swego? Do wieczora wydawało się, że nie. Premier zapewnił, że "wszystko jest tak, jak było", a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zapowiedziała na dziś początek budowy. Niespodziewanie jednak prezydent Lech Kaczyński wyraził zdecydowaną dezaprobatę wobec tej decyzji. Nie wiadomo, czy oznacza to zablokowanie prac.

Unia Europejska żąda wstrzymania prac w Dolinie Rospudy

cz wt, 20 lutego 2007 14:54

Komisja Europejska jest gotowa zwrócić się do Trybunału Sprawiedliwości UE o wydanie Polsce nakazu wstrzymania prac przy budowie obwodnicy Augustowa w cennej przyrodniczo Dolinie Rospudy - powiedział komisarz ds. środowiska Stawros Dimas.

Ochrona Rospudy, a sprawa Łomży

Foto: Ochrona Rospudy, a sprawa Łomży
cz so, 17 lutego 2007 15:21

Malownicza i dzika dolina Rospudy już niedługo może zostać przecięta szeroką i nowoczesną autostradą. Administracja rządowa i samorządowa województwa popierają inwestycję na którą zgodził się nawet Minister Środowiska, a przeciwko niej występują ekolodzy. Działacze Greenpeace w dolinie Rospudy zbudowali nawet obóz namiotowy, który ma uniemożliwić drogowcom fizyczne niszczenie bezcennej doliny. W Łomży na ten konflikt patrzy się troszeczkę z boku, choć to tam właśnie decyduje się faktycznie czy Via Baltica będzie przebiegała przez Łomżę, czy też, jak chce rząd, samorząd województwa podlaskiego i GDDKiA „pójdzie” przez Białystok.

Greenpeace: Wyślij list do Prezydenta i Premiera Rzeczypospolitej Polskiej!

Foto: Greenpeace: Wyślij list do Prezydenta i Premier...
cz śr, 14 lutego 2007 11:29

Międzynarodowa organizacja ekologiczna Greenpeace zapowiada, że nie dopuści do rozpoczęcie wycinki drzew w Dolinie Rospudy. W miejscu gdzie ma przebiegać obwodnica Augustowa ekolodzy chcą rozbić swój obóz by w ten sposób przeciwstawić się niszczeniu przyrody. Apelują też do wysyłania e-maili do najwyższych władz kraju wzywające ich do podjęcia natychmiastowych działań, które ocalą Dolinę Rospudy i przywrócą Polakom wiarę w reguły prawa i rozsądku.

Droga przez dolinę Rospudy: wiceminister popiera ekologów, ale...

Foto: Droga przez dolinę Rospudy: wiceminister popier...
cz so, 10 lutego 2007 13:05

Ekolodzy mają rację, ale ich powinno się wysłuchać 10 czy 15 lat temu – mówił Jarosław Zieliński wiceminister MSWiA komentując sytuację jaka powstała po podpisaniu przez wojewodę podlaskiego pozwolenia na budowę obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy. - Przestudiowałem te koncepcje ekologów, mądrych ludzi, tylko że ich nie wysłuchano wtedy... - mówił wiceminister Zielińskiw piątkowy wieczór na konferencji prasowej w Łomży. Wiceminister dodawał, że teraz na wysłuchanie racji ekologów jest już za późno.

Droga zniszczy dolinę Rospudy!

Foto: Droga zniszczy dolinę Rospudy!
cz pt, 09 lutego 2007 12:34

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał w piątek pozwolenie na budowę obwodnicy Augustowa, która będzie przebiegała przez cenną przyrodniczo dolinę rzeki Rospudy – podała PAP powołując się na źródło w PUW. Rzecznik prasowy wojewody Mirosław Piontkowski powiedział, że oficjalna informacja na ten temat zostanie podana na konferencji prasowej po południu. "Nie ma możliwości, żeby wojewoda tego nie podpisał" - dodał. Powołał się przy tym na to, że wnioskujący o pozwolenie drogowcy spełnili wszystkie wymogi prawne.

Sprawa Doliny Rospudy trafiła do Brukseli

Foto: Sprawa Doliny Rospudy trafiła do Brukseli
cz cz, 08 lutego 2007 16:34

Urzędnicy w Komisji Europejskiej ze zdumieniem przyjęli decyzję rządu w Warszawie o rozpoczęciu budowy obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy. Zaskoczenie jest tym większe, że Bruksela uznała kilka tygodni temu, że zgoda na budowę przez obszar chroniony jest złamaniem przepisów Unii Europejskiej.

« · «« · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę