piątek, 22 listopada 2019 napisz DONOS@

Ostrołęccy radni walczą o Via Baltikę ...przez Łomżę

Foto: Ostrołęccy radni walczą o Via Baltikę ...przez ...
cz wt, 05 października 2004 16:06

Radni powiatu ostrołęckiego włączyli się do dyskusji o przebiegu trasy Via Baltica. Podczas ostatniej sesji uzgodnili i wysłali do Ministerstwa Infrastruktury pismo w którym opowiadają, za przebiegiem trasy: Augustów - Łomża – Ostrołęka - Warszawa. To jeden z trzech rozważanych obecnie w Ministerstwie wariantów przebiegu międzynarodowej trasy szybkiego ruchu.

Via Baltica – może jednak przez Łomżę?

cz cz, 12 sierpnia 2004 13:38

Nie tak dawno dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Tadeusz Topczewski w białostockiej prasie ogłosił: “podjęliśmy męską decyzję, w przyszłym roku zaczynamy modernizować istniejącą drogę numer 8. Pewnie znowu powstanie awantura, że wytniemy parę krzaków.” (Gazeta Wyborcza 16.07.2004) Dyrektor mówił – przynajmniej w gazecie – że to długo odwlekany początek budowy Via Baltica.

Via Baltica: najpierw analizy, potem decyzje

cz cz, 05 sierpnia 2004 07:05

W dniu 3 sierpnia br. w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie odbyło się kolejne posiedzenie komisji przetargowej ds. przeprowadzenia Strategicznej Oceny Oddziaływania na Środowisko drogi Via Baltica. Członkowie komisji po raz kolejny potwierdzili, że trasa drogi Via Baltica nie została jeszcze przesądzona i ocena biorąca pod uwagę koszty środowiskowe oraz niezbędne działania minimalizujące negatywne oddziaływanie drogi na przyrodę Podlasia, będzie podstawą do podjęcia ostatecznej decyzji o przebiegu drogi. Proces oceny ma być zakończony do końca 2005r.

Via Baltica - Którędy na wschód - głos w dyskusji

cz pon, 05 lipca 2004 12:58

Czy decyzja o przebiegu trasy szybkiego ruchu przez północno-wschodnią Polskę uwzględni potrzeby regionu? Łomża spiera się o to z Białymstokiem.

Czy nie ma ratunku dla podlaskiej przyrody?

cz pon, 05 lipca 2004 12:25

WWF Polska Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP) alarmują, że wybrany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, a zaakceptowany przez Ministerstwo Infrastruktury oraz Ministerstwo Środowiska wariant przebiegu międzynarodowej drogi ekspresowej Via Baltica** , zagraża najcenniejszym przyrodniczo obszarom Podlasia.

Greenpeace za łomżyńskim wariantem Via Balitica

cz pon, 05 lipca 2004 12:01

Największa i najgłośniejsza organizacja ekologiczna świata włączyła się w batalię o przebieg Via Baltica. Ekolodzy z Greenpeace, podobnie jak ich koledzy z WWF (Światowego Funduszu na Rzecz Przyrody) uważają, że międzynarodowa trasa szybkiego ruchu musi ominąć cenne przyrodniczo tereny Biebrzańskiego Parku Narodowego. Greenpeace znana jest z widowiskowych protestów w obronie barbarzyńsko zabijanych wielorybów, przykuwania się do wycinanych drzew w lasach Amazonii, czy blokowania ogromnych tankowców przewożących ropę naftową.

« · «« · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę