Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Obwodnica Stawisk na święta

Przed Bożym Narodzeniem – prawdopodobnie 19 grudnia - ma zostać puszczony ruch obwodnica Stawisk. Inwestycja – jak przyznaje Rafał Malinowski, rzecznik białostockiej GDDKiA nie będzie jeszcze skończona, ale ruch samochodów będzie można już na nią skierować. Dzięki temu mieszkańcy miasteczka już w te święta będą mogli odpocząć od tysięcy tirów jadących codziennie przez sam środek Stawisk.

Obwodnica ma 6,5 km długości. Jej budowę rozpoczęto w sierpniu ubiegłego roku i miano  zakończyć w połowie listopadzie, ale się nie udało. Drogowcy ciągle tam pracują. Dopiero teraz – w Mikołajki – GDDKiA podała planowany termin wpuszczenia na nową obwodnicę samochodów. 
- 19 grudnia to wstępna data. I jeśli nic nadzwyczajnego się do tego czasu nie wydarzy, to właśnie tego dnia pierwsze samochody powinny pojechać nową obwodnicą Stawisk  - mówi Rafał Malinowski, rzecznik GDDKiA w Białymstoku.
Dzięki obwodnicy mieszkańcy miasteczka uwolnią się od tysięcy tirów, które każdego dnia przejeżdżają przez sam środek Stawisk. Zgodnie z danymi z ostatniego generalnego pomiaru ruchu – z 2010 roku – przez Stawiski codziennie przejeżdżało blisko 8 tysięcy samochodów, z czego blisko połowa to samochody ciężarowe – przeważnie jadące tranzytem tiry.  

Obwodnica Stawisk formalnie będzie pierwszym elementem ekspresowej drogi Via Baltica choć na niemal całej długości póki co ma tylko jeden pas ruchu. Dwujezdniowy będzie tu zaledwie krótki odcinek w rejonie bezkolizyjnego węzła „Stawiski”.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę