Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Via Baltica na „krótkiej liście”

Główne zdjęcie
Projekt przebiegu obwodnicy Łomży w ciągu drogi S61

Budowa S61 jest jednym z priorytetów Polski w nowej perspektywie finansowej. Mówił o tym Zbigniew Rynasiewicz wiceminister transportu we wstępie do debaty „Dokąd dojedziemy? Wizja infrastruktury drogowej w Polsce w roku 2020. Inwestycje w nowej perspektywie finansowej UE 2014-2020. Oczekiwania i realia.” - S61 został wymieniona przez ministra na krótkiej liście sześciu dróg priorytetowych. Minister mówił też, że priorytetami będą też wąskie gardła, jakimi są obwodnice miast – relacjonuje Cezary Kisiel szef komitetu obrony obwodnicy Łomży, który przysłuchiwał się debacie.

Debata zorganizowana przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej odbyła się w ramach trwających w Warszawie XI Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem Infrastruktura. W debacie „Dokąd dojedziemy?...” uczestniczyli najwyżsi urzędnicy z GDDKA wraz z jej dyrektorem, i przede wszystkim wykonawcy dróg, w tym prezesi największych firm projektowych i budowlanych.
- Na wstępie wiceminister Zbigniew Rynasiewicz mówiąc o priorytetach budowy dróg wymienił dokładnie sześć dróg: 6, 7, 8, 17, 19 i 61 wskazując, że mają być one budowane w nowej perspektywie unijnej, czyli w latach 2014-2020 – relacjonuje Cezary Kisiel. - Ja z tej deklaracji jestem bardzo zadowolony, jeśli wiceminister transportu publicznie wymienia na krótkiej liście biegnącą przez Łomżę S61 to chyba jest szansa na jej zakontraktowanie.
Podobnie zadowolenie z miejsca Via Baltica na ministerialnej liście wyraża także poseł Lech Kołakowski, który także na chwilę pojawił się na tej debacie. Obaj uczestnicy z Łomży podkreślają,  że niestety podczas debaty nie było możliwości dopytania wiceministra o Via Baltica i planowaną w jej ciągu obwodnicę Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę