Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Łomżyńska Via Baltica przed obwodnicą Warszawy

Główne zdjęcie
źródło: Prognoza oddziaływania na środowisko projektu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

Rząd opublikował projekt Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ 2014-2020) po przeprowadzonych już konsultacjach społecznych. Pierwszym z jego załączników jest „wykaz dużych projektów”. Na 12 miejscu listy projektów drogowych – tak jak i w projekcie przed konsultacjami - jest budowa S61 na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej po obwodnicę Augustowa. Tuż za łomżyńskim odcinkiem Via Baltica jest Południowa Obwodnica Warszawy.

Jak czytamy w dokumencie  lista „obejmuje ranking projektów wynikający z Dokumentu Implementacyjnego do Strategii Rozwoju Transportu”. Oprócz projektów przewidzianych do realizacji w PO IŚ, wykaz obejmuje także projekty planowane do wdrożenia ze środków CEF, czyli zarządzanego przez Komisje Europejska programu „Łącząc Europę”. Z tych pieniędzy miałby S61  od obwodnicy Augustowa – do Suwałk i dalej granicy z Litwą.
Na pierwszym miejscu jest budowa S8 na od Radziejowic w okolicach Mszczonowa (za Warszawą) aż po Białystok.  Via Baltica na północ od Augustowa jest na 5 miejscu, a na południe - „nasza” - jest na miejscu 12. I wszystkie te inwestycje miały te miejsca także w pierwotnej wersji dokumentu.

Po konsultacjach społecznych na listę najważniejszych inwestycji dostała się Południowa Obwodnica Warszawy, której wcale nie było w pierwotnej wersji dokumentu. POW zajęła 13 miejsce, a więc jest tuż za łomżyńskim odcinkiem Via Baltica.

Z regionu na liście są jeszcze dwa odcinki S19. Na 24 miejscu jest fragment Białystok – Lublin, a na 28 Białystok - granica z Białorusią.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę