Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 16 czerwca 2021 napisz DONOS@

Przez Łomżę nie przejedzie żaden TIR!(?)

Główne zdjęcie
Ul. Wojska Polskiego, Łomża

- Co zrobią mieszkańcy – nie wiem. Ja mając poparcie Radnych Łomży, w marcu rozpoczynam długotrwały remont ulicy Wojska Polskiego. Żaden TIR wtedy tędy nie przejedzie! - deklaruje prezydent Mieczysław Czerniawski. W piątkowe popołudnie Łukasz Czech z ratusza przesłał do mediów informację o prezydenckiej interwencji w sprawie obwodnicy Łomży wraz z oświadczeniem prezydenta.

Jak przekazuje Czech prezydent Czerniawski żąda wyjaśnień, dlaczego obwodnica Łomży została wyłączona z decyzji środowiskowej dla drogi S61, co oznacza poważne opóźnienia w jej realizacji. W tej sprawie spotkał się w Białymstoku z Marszałkiem Województwa Podlaskiego Jarosławem Dworzańskim, Wojewodą Podlaskim Maciejem Żywną oraz Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska Lechem Magrelem. Do Łomży przyjechał, po rozmowach w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA Jerzy Doroszkiewicz. 
Jakie były efekty tych rozmów? – Łukasz Czech nie podaje. Przekazuje jedynie, że prezydent Łomży poprosił, aby zarówno dyrektor Doroszkiewicz, jak i dyrektor Magrel na konferencji w przyszłym tygodniu wyjaśnili mieszkańcom naszego miasta, dlaczego nieoczekiwanie doszło do problemów w przygotowaniu decyzji środowiskowej dla obwodnicy Łomży. 
- Jeszcze miesiąc temu przedstawiciele Łomży byli uspokajani, że decyzja zostanie wydana we wrześniu – przekazuje Łukasz Czech załączając oświadczenie Prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego:
Jedną z pierwszych moich wizyt po objęciu funkcji Prezydenta Łomży, była wizyta w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie, właśnie w sprawie obwodnicy Łomży. Uzyskałem wtedy zapewnienie, że po wydaniu pozytywnej decyzji środowiskowej, będzie ją można w dość szybkim tempie wybudować. Utrzymywałem stały kontakt z GDDKiA i z RDOŚ. Nikt nigdy nie informował mnie o jakichkolwiek problemach. W internecie ukazało się przecież obwieszczenie o zakończeniu postępowania. Byłem wstrząśnięty kiedy dowiedziałem się, że obwodnica Łomży została wyłączona z decyzji środowiskowej Via Baltica. Okazało się, że ci, którzy blokowali ruch w miastach, wyszli na tym lepiej. Zadaję wszystkim pytanie – dlaczego tak się stało?
Zawiązał się już Społeczny Komitet Obrony Obwodnicy Łomży. Co zrobią mieszkańcy – nie wiem. Ja mając poparcie Radnych Łomży, w marcu rozpoczynam długotrwały remont ulicy Wojska Polskiego. Żaden TIR wtedy tędy nie przejedzie!
W najbliższych dniach pragnę spotkać się z Generalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska Michałem Kiełsznią, albowiem z moich informacji wynika, że to GDOŚ zakwestionowała wniosek o wydanie decyzji środowiskowej obwodnicy Łomży.

***
zobacz: Jak władze miasta walczą o obwodnicę Łomży? (29 lipca 2013)

200609064623.png
cz
pt, 04 października 2013 16:13
Data ostatniej edycji: pt, 04 października 2013 16:22:59

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę