Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Decyzja na Via Baltica bez Łomży po nowym roku

Główne zdjęcie
Tak drogowcy planują przebieg Via Baltica z zachodnią obwodnicą Łomży

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał obwieszczenie o zebraniu pełnego materiału dowodowego w sprawie wydania tzw. decyzji środowiskowej dla łomżyńskiego odcinka Via Baltica. Z prowadzonego od blisko dwóch lat postępowania we wrześniu wyłączono obwodnice Łomży. Jak mówi Małgorzata Wnuk, rzecznik prasowy RDOŚ w Białymstoku, wydanie decyzji planowane jest na pierwszy kwartał 2014 roku.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku wszczął postępowanie w sprawie wydania tzw. decyzji środowiskowej dla łomżyńskiego odcinak Via Baltica jeszcze w marcu 2012 roku. Decyzja środowiskowa ma określić ostatecznie przebieg drogi i warunki jakie musi spełnić jej budowniczy. Procedura administracyjna jednak się przedłużała ponad miarę. DROŚ trzykrotnie wezwał drogowców z białostockiego oddziału GDDKiA do uzupełnienia dokumentacji z uwagi na braki w inwentaryzacji przyrodniczej, i raz – na wniosek GDDKiA - wstrzymywał wydawanie decyzji. Za każdym razem wątpliwości dotyczyły obwodnicy Łomży, która przecinając Narew musi przeciąć też cenne przyrodniczo tereny chronione w skali całej Unii Europejskiej. Ostatecznie we wrześniu GDDKiA wystąpił o wyłączenie obwodnicy Łomży z przygotowywanej decyzji. Okazało się bowiem, że w przygotowanych przez drogowców materiałach zabrakło inwentaryzacji ptaków migrujących w okolicach Łomży z trzech miesięcy: wrzesień, październik i marzec. 
Po wyłączeniu obwodnicy Łomży procedurę wydawania decyzji wznowiono, a RDOŚ wystąpił do Podlaskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku, do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie oraz do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie z prośbą o zaopiniowanie przedmiotowego przedsięwzięcia. Teraz do RDOŚ dotarły już wszystkie odpowiedzi. 
Z całością zebranego materiału dowodowego w przedmiotowej sprawie strony postępowania zapoznać się mogą w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku przy ulicy Dojlidy Fabryczne 23, pokój 5, tel. (085) 7406981 wew. 21 w godz. od 8 – 15.
Uwagi i wnioski dotyczące ww. przedsięwzięcia strony postępowania mogą składać w formie pisemnej, ustnie do protokołu oraz za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym, o którym mowa w ustawie z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym (Dz.U. Nr 130, poz. 1450, z późn. zm.) do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku przy ul. Dojlidy Fabryczne 23, 15 -554 Białystok w terminie 7 dni od daty podania niniejszej informacji do publicznej wiadomości. Po tym terminie zostanie wydana decyzja.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę