Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Z ratusza nie wysłano żadnych uwag do nowego programu Infrastruktura i Środowisko

Główne zdjęcie
Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski i Społeczny komitet obrony obwodnicy Łomży zapowiadają walkę o szybką budowę obwodnicy miasta - 8 października 2013 rok.

„W ramach konsultacji społecznych prowadzonych za pośrednictwem strony internetowej (formularza online) nie wpłynęła żadna uwaga z Urzędu Miejskiego w Łomży lub Prezydenta Łomży do projektu Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020” - twierdzi Piotr Popa, rzecznik prasowy Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Wcześniej urzędnicy z łomżyńskiego ratusza zapewniali, że w ramach tych konsultacji wysyłali uwagi dotyczące ujęcia na liście projektów kluczowych tego programu trasy Via Baltica i obwodnicy Łomży, ale w raporcie z konsultacji „łomżyńskiej” uwagi nie znaleźliśmy.

Jak wyjaśnia Piotr Popa, rzecznik prasowy Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, ewentualna uwaga z łomżyńskiego ratusza nie została uwzględniona w załączniku 2b do Raportu z konsultacji społecznych „z tego względu”, że „w ramach konsultacji społecznych prowadzonych za pośrednictwem strony internetowej (formularza online) nie wpłynęła żadna uwaga z Urzędu Miejskiego w Łomży lub Prezydenta Łomży do projektu Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Przypomnijmy na 411 zgłoszone formalnie w sektorze transportu uwagi do nowego POIiŚ 53  dotyczą drogi S61 od Ostrowi Mazowieckiej po Augustów. Większość z nich to uwagi anonimowe - czyli bez podpisu osób lub instytucji, które je zgłaszały. Z lokalnych urzędów uwagę formalnie wniósł tylko Urząd Miejski w Nowogrodzie.

Budowa S61 na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej po obwodnicę Augustowa znajduje się na 12 miejscu „wykazu dużych projektów” będących załącznikiem do projektu Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ 2014-2020). Po przeprowadzonych konsultacjach społecznych tuż za łomżyńskim odcinkiem Via Baltica znalazła się – niebędąca wcale ujmowana w pierwotnej wersji dokumentu - Południowa Obwodnica Warszawy.

zobacz: Nie napisali czy nie podpisali?


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę