Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Via Baltica kontra obwodnica Warszawy?

Główne zdjęcie
Fragment planowanej Via Baltica z zachodnią obwodnicą Łomży

„W resorcie transportu trwają właśnie analizy, czy przyznać pieniądze na ekspresówkę przez Ursynów i dalej na wschód (obwodnica na trasie S2 – dop. red.) czy też na trasę Via Baltica” – podała Gazeta Stołeczna, czyli warszawski dodatek Gazety Wyborczej. Koszty obu inwestycji szacowane są na kilka miliardów złotych i na ich realizację wręcz niezbędne są pieniądze z nowego budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-20.

Według Gazety w tej chwili „trwa ostry lobbing za obwodnicą na trasie S2”. Władze Mazowsza i stolicy wystosowały wspólny apel do Ministerstwa Transportu w sprawie podziału pieniędzy z unijnego budżetu na lata 2014-20: „Aby w większym stopniu została uwzględniona szczególna rola m.st. Warszawy”. Chcą, by minister Nowak uznał stolicę za węzeł Transeuropejskiej Sieci Transportowej.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę