Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Prezydent i Wojewoda „skrajnymi optymistami”?

Główne zdjęcie
warianty przebiegu obwodnicy Łomży

„Na przełomie roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złoży wniosek o decyzję środowiskową dla obwodnicy Łomży” - czytamy w komunikacie na stronie miejskiej łomżyńskiego ratusza. Komunikat powstał po liście którego prezydent Mieczysław Czerniawski otrzymał od Wojewody Podlaskiego Macieja Żywno. - To termin „skrajnie optymistyczy”, ale jest też termin w wariancie pesymistycznym, a ten zakłada, że wniosek zostanie złożony dopiero na przełomie 2014 i 2015 roku – mówi Rafał Malinowski, rzecznik białostockiej GDDKiA.

„Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Białymstoku zapowiedział złożenie wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia polegającego na budowie obwodnicy Łomży do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku na przełomie roku” - tak  napisał Maciej Żywno, Wojewoda Podlaski, w liście do prezydenta Łomży po posiedzeniu zwołanej w trybie pilnym „specgrupy drogowej” po wyłączeniu obwodnicy Łomży z wniosku do decyzję środowiskową dla Via Baltica.
Rafał Malinowski, rzecznik białostockiej GDDKiA, mówi że faktycznie podczas tego spotkania padła taka data, ale że to - jak miał mówić wówczas dyrektor Jerzy Doroszkiewicz - wariant „optymistyczny”. Zakłada on, że drogowcy wszystkie materiały dotyczące inwentaryzacji przyrodniczej przejścia przez Narew pod Łomża, których domaga się od nich Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska, pozyskają z już opracowanych innych materiałów. 
- Wówczas potrzebny byłby tylko czas na ich przerobienie i oparcie się na nich w nowym wniosku mówi Malinowski. - Teoretycznie jest to możliwe jednak są na to niewielkie szanse. W wariancie pesymistycznym, o którym podczas spotkania z Wojewodą Podlaskim także mówił dyrektor, trzeba będzie robić badania przez cały rok. To oznacza, że materiał ten byłby gotowy pod koniec 2014 roku, a wniosek do RDOŚ byłby wówczas składany na przełomie 2014 i 2015 roku. 
Malinowski powtarza już wcześniejsze zapewnienia, że drogowcy dołożą wszelkich starań aby wniosek o decyzję środowiskową dla obwodnicy Łomży był złożony jak najszybciej, ale podkreśla, że dziś dokładnego terminu nie można jeszcze określić.

cz
wt, 22 października 2013 17:01
Data ostatniej edycji: śr, 23 października 2013 13:43:21

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę