Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Obwodnica Stawisk opóźniona

Główne zdjęcie
Węzeł Stawiski - fotografia z września 2013 roku. (fot. www.obwodnica-stawisk.pl)

Za tydzień miała zakończy się budowa obwodnicy Stawisk, ale się nie zakończy. Budowniczy obwodnicy już otrzymał do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku zgodę na przesunięcie terminu o miesiąc, ale jest wielce prawdopodobnym, że i w z tym terminem będą opóźnienia. Obwodnica o długości 6,5 km, której budowę rozpoczęto w sierpniu ubiegłego roku, choć na niemal całej długości ma tylko jeden pas ruchu, formalnie będzie pierwszym elementem ekspresowej drogi Via Baltica.

Budowa pierwszego etapu obwodnicy Stawisk o przekroju jedno jezdniowym z rozszerzeniem do dwóch jezdni z dwoma pasami ruchu jedynie w rejonie bezkolizyjnego węzła „Stawiski” miała być ukończona do 17 listopada. Przetarg wygrała firma BUDIMEX SA oferując wykonanie zadania za niespełna 123 mln zł. Już wiadomo, że umowny termin nie zostanie dotrzymany. Rafał Malinowski, rzecznik białostockiej GDDKiA przyznaje, że urząd już zgodził się na przedłużenie kontraktu o miesiąc. 
Najprawdopodobniej przekroczona będzie także cena z kontraktu. Podsumowując prace zrealizowane w miesiącu wrześniu Budimex podał, że „łączna wartość wykonanych robót wynosi: 103 770 177,62 netto, tj. 127 637 318,47 PLN brutto, co stanowi 103,96% Zaakceptowanej Kwoty Kontraktowej.”

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę