Wypadek na wyjeździe z Łomży na Zambrów
Auto osobowe zderzyło się z ciągnikiem rolniczym na drodze krajowej 63, na wyjeździe z Łomży w kierunku Zambrowa. Droga w tej chwili jest zablokowana. Jedna osoba trafiła do szpitala.
Prawo.pl: ustawa antyodorowa ma chronić mieszkańców przed fermami przemysłowymi
Ministerstwo Klimatu i Środowiska wznawia prace nad nowelizacją ustawy antyodorowej. Dzięki niej wielkie fermy przemysłowe nie będą mogły powstawać w pobliżu domów - informuje Prawo.pl. Projekt przewiduje dla takich obiektów minimalne odległości od budynków mieszkalnych.
Uroczystość Bożego Ciała
Dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli potocznie znana jako Boże Ciało. Tego dnia procesje i ukwiecone ołtarze stają się nieodzownym elementem krajobrazu miast i wiosek.
Prezydent Izraela potomkiem rabina z Łomży
Parlament Izraela wybrał we środę (2.06) na prezydenta kraju Icchaka Hercoga. Korzenie 60-letniego prezydenta elekta państwa żydowskiego sięgają do Łomży. Jest on bowiem prawnukiem łomżyńskiego rabina Joela Ha-Lewi Hercoga.
Ciepły dłuższy weekend
W nadchodzący weekend nad Polską dominował będzie klin wyżowy, który zapewni nam stabilną, przeważnie suchą pogodę z niewielkim zachmurzeniem. Zrobi się też cieplej.
Procesje Bożego Ciała A.D. 2021 w maskach i z dystansem
- Z całego serca zachęcam wszystkich wiernych do udziału w procesjach Bożego Ciała w parafiach, bo w czwartek będzie to wyraz naszej szczególnej czci dla Jezusa Chrystusa, ukrytego pod postacią Eucharystii - mówi Ks. Jacek Czaplicki, przewodniczący wydziału duszpasterstwa Kurii w Łomży. Ksiądz Jacek, świętujący jubileusz 25-lecia kapłaństwa, zachęca do procesji tym bardziej, że będzie to okazja w pandemii na większą manifestację wiary w tradycyjnej formie. Przewidując, że trudno będzie zachować półtora metra dystansu w procesjach, Ksiądz apeluje o wzięcie masek na procesję.
ZUS zachęca do wykorzystywania Bonu turystycznego
Nadal można korzystać z programu Polski Bon Turystyczny – przypomina ZUS. Ci którzy nie korzystali do tej pory, będą mogli zapłacić do końca marca 2022 roku.
Pijany zabrał koledze BMW i wylądował w rowie
Nietrzeźwy mężczyzna odjechał bez zezwolenia samochodem kolegi z jego działki, a po kilku kilometrach wylądował w rowie.
Którędy droga w Kalinowie?
Zabite paliki geodetów pod przebudowę drogi powiatowej w Kalinowie wzburzyły część mieszkańców, którym „droga zajrzała do okna”. W remizie, 1. czerwca spotkali się mieszkańcy, projektanci i władze, aby na roboczo przeanalizować projekt.
Kraina lodów, sportu i kultury na Dzień Dziecka
Łomża od rana do godzin poobiadowych tętniła życiem, gwarem, śpiewem i śmiechem dzieci od lat 3 do 19-latków. Na ulice, skwery, place, boiska, stadion, bulwar, do parku i do lodziarni wędrowały tłumy grup przedszkolnych i klas szkolnych pod opieką sympatycznych nauczycielek i nauczycieli. - Na Dzień Dziecka potrzebna jest moc energii i dużo zapału do zabawy - mówi 13-letni Dominik Górski, który przewodzi klasie 7 G z SP 9. Koleżanki i koledzy śmiałego chłopca dodają, że ważne w życiu dzieci jest: poczucie humoru, którego czasem brakuje dorosłym, gry komputerowe, sport i nauka. Doceniają odwagę cywilną, kulturę osobistą, wrażliwość na piękno przyrody i sztuki. Ideały.
Prezenty na Dzień Dziecka dla szpitala w Łomży
- Uśmiech dziecka jest bezcenny, bo oznacza, że jest zdrowe, szczęśliwe i kochane. A jeżeli zachoruje, musi mieć jak najlepszą opiekę - powiedział wicemarszałek podlaski Marek Olbryś, który z życzeniami na Dzień Dziecka przywiózł prezenty do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży z Moniką Borkowską, zastępcą dyrektora Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. - Chcemy przyczynić się do tego, przekazując podarunki, które pomogą w tworzeniu dobrych warunków dla małych pacjentów.
Starosta Lech Szabłowski ze Złotym Krzyżem Zasługi
Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski za wybitne zasługi w działalności społecznej i samorządowej otrzymał wczoraj z rąk Prezydenta Polski Andrzeja Dudy Złoty Krzyż Zasługi.
17-latek bez prawa jazdy wjechał w toyotę
Niezachowanie ostrożności przez motocyklistę było przyczyną zderzenia z toyotą na ul. Przytulskiej w Jedwabnem. Jeden pas ruchu zablokowany.
Powstaną murale o sile i odwadze Polskich Żołnierzy
Murale i projekty opowiadające o bohaterstwie, sile i odwadze naszych żołnierzy dawniej i dziś powstaną w Jedwabnem, Stawiskach, Grajewie i Rudce. Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło listę 68 pomysłów z całej Polski, które zostaną zrealizowane.
Bociany w Dolinie Narwi: Raczka i Czach mają 4 pisklęta
Bociany nie wkładają żabek ani owadów do dzióbków swoim pisklętom, lecz wypluwają z wola na środku gniazda - tyle wiedzą czasem niektóre dzieci z Łomży, ale bez kamery online przy gnieździe bocianim w Rakowie Czachach i one pewnie nie widziałyby, jak radzą sobie doświadczeni rodzice: Raczka i Czach oraz czworo nowo wyklutych pisklątek. Kiedy za mocno będzie prażyć lub spadnie deszcz, rodzice skrzydłem osłonią córki i synów. W upał przyniosą im wodę, napoją i poleją piórka.
Wypadek pod Karwowem na DK61
Na drodze krajowej 61 w miejscowości Karwowo zderzyły się trzy pojazdy. Dwie osoby trafiły do szpitala. Ruch odbywa się wahadłowo.
Wypadek z udziałem dzieci w Bronakach
Dwójka dzieci i mężczyzna trafili do szpitala po wypadku do jakiego doszło na drodze lokalnej w rejonie wioski Bronaki-Pietrasze. Na miejscu trwają czynności służb.
Pijani i za szybcy, czyli policyjne podsumowanie weekendu
7 pijanych „u steru” wpadło przez weekend na policjantów, a trzem zatrzymano prawo jazdy za prędkość. Jeden z kierowców zmieścił się w obu statystykach.
W Domu Samotnych Matek potrzebują mebli
Wyremontowany został parter Domu Samotnych Matek z Dziećmi i Rodzin w Nieławicach blisko Łomży. Zarząd Fundacji "Pomóż Im" poinformował, że "w dwóch salach i w korytarzu udało nam się wymienić praktycznie wszystko: instalację elektryczną, podłogi, sufity, drzwi. Ściany też są jak nowe. To nie koniec akcji. Sale trzeba wyposażyć, przede wszystkim w meble. Wierzymy, że znajdą się ludzie i firmy, którzy pomogą. Bo dzieci to - także nasza - przyszłość". Fundacja "Pomóż Im" prosi o pomoc, o którą apeluje też współzałożycielka Domu w Nieławicach Bogumiła Krzesimoska.
Otyłość bardzo trudno wyleczyć samą tylko dietą i ruchem
Jeśli już rozwinie się zaawansowana choroba otyłościowa, samymi dietą i ruchem najczęściej za wiele nie zdziałamy, by się wyleczyć. Odpowiedni sposób żywienia i regularna aktywność fizyczna są nieodzowne, jednak najlepiej sprawdzają się o krok wcześniej, czyli w zapobieganiu otyłości. Co zatem może najbardziej pomóc, gdy BMI dawno przekroczyło już poziom alarmowy?