Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

ZUS zachęca do wykorzystywania Bonu turystycznego

Nadal można korzystać z programu Polski Bon Turystyczny – przypomina ZUS. Ci którzy nie korzystali do tej pory, będą mogli zapłacić do końca marca 2022 roku.

- Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. Warto jednak pamiętać, że nie można  wymienić go  na gotówkę, ani inne środki płatnicze – informuje Katarzyna Krupicka  regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Do tej pory  ZUS wydał ponad 1,6 mln bonów o łącznej wartości ponad 1,4 mld zł.  - Mieszkańcy województwa podlaskiego  aktywowali 35,5 tys. bonów ze 110 tys. im przysługujących. Zrealizowali   płatności bonami na łączną kwotę ponad 7,1 mln zł. W całości wykorzystano niespełna 6 tysięcy bonów. Do tej pory zgłosiło się ponad 22,6 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu. W  naszym  regionie jest ich 399 – dodaje rzeczniczka.

Największym zainteresowaniem bon turystyczny cieszy się w województwach: mazowieckie gdzie wydano około 242 tys. bonów, śląskie  – ok. 215  tys. oraz wielkopolskie – 164 tys.

Bon jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS w zakładce "Ogólny". W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon". Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych,  które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500 plus.

Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, powinny wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT).Żeby przystąpić do programu, na PUE ZUS, trzeba wypełnić "Oświadczenie przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny" (PBT). 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę