Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Pomocy na Kurpiach nie będzie

Rolnicy gospodarujący na najsłabszych glebach na Kurpiach nie dostaną zasiłków w ramach programu pomocy dla gospodarstw rolnych w celu złagodzenia skutków suszy. Mimo monitów i próśb w dalszym ciągu nie zmieniono rządowego rozporządzenia, które z pomocy wyklucza rolników gospodarujący na najsłabszych glebach – mówi wójt gminy Zbójna Zenon Białobrzeski.

Na terenie tej gminy zapis o obowiązku ubezpieczenia w KRUS – czyli posiadania gospodarstwa rolnego o wielkości co najmniej 1 hektara przeliczeniowego nie spełnia większość rolników - nawet ci którzy gospodarują na 20-hektarach gleb piątej i szóstej klasy.
Wójt Białobrzeski podkreśla, że na dziś z pomocy rządowej wykluczonych jest tu ponad 60% gospodarstw w których oceniono straty suszowe.

Przypomnijmy zgodnie z obietnicami wicepremiera ministra rolnictwa Andrzeja Leppera rolnicy poszkodowania w wyniku suszy mieli otrzymać jednorazowe zasiłki po 500 zł lub 1 tys. zł – w zależności od wielkości gospodarstwa.

Tymczasem jak podkreślają przedstawiciele wojewody podlaskiego do gmin powinny już dotrzeć pieniądze przeznaczone przez rząd na pomoc rolnikom poszkodowanym w wyniku suszy. Pomocy udziela się jednorazowo w formie zasiłku celowego na podstawie decyzji kierownika ośrodka pomocy społecznej.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę