Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Po raz kolejny Łomża będzie ratować zabytki cmentarne.

Kwesta, zgodnie z tradycją, odbędzie się w uroczystość Wszystkich Świętych przy starym cmentarzu przy ul. Mikołaja Kopernika. Z puszkami w rekach stać będą włodarze miasta, parlamentarzyści, przedstawiciele łomżyńskich instytucji i organizacji, a także harcerze i ludzie dobrej woli. W tym roku w kwestę zaangażowanych jest ponad 100 osób – mówi Józef Babiel wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

Kwesta „Ratujemy łomżyńskie zabytki cmentarne” odbędzie się już po raz 17. W ubiegłym roku kwestujący zebrali ok. 30 tys złotych. Dzięki tym środkom oraz pomocy finansowej Urzędu Miasta Łomży udało się odrestaurować 15 zabytkowych nagrobków łomżyńskiej nekropolii.

W tym roku kwesta w uroczystość Wszystkich Świętych straciła swoją wierną patronkę. - Zabraknie głosu Hanki Bielickiej, która od wielu lat zachęcała do zbierania na – jak mówiła – „jej cmentarz”. Zabrakło wielu łomżyniaków, sam mam kilka bliskich mi osób, które tam spoczęły – mówi Józef Babiel.

Kwesta przy starym łomżyńskim cmentarzu potrwa jutro od godz. 8 do 17. Podsumowanie zbiórki nastąpi około godz. 19-00 w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Kwestę zakończy Koncert Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej „Muzyczne zaduszki”.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę