Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Będzie strajk ostrzegawczy w łomżyńskim szpitalu.

Przez 2 godziny zamknięte będą przychodnie specjalistyczne, pielęgniarki odejdą od łóżek pacjentów. Strajk odbędzie się w najbliższy czwartek w godz. 8.00 – 10.00.

Decyzję o jego przeprowadzeniu podjął powołany kilka dni komitet strajkowy w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży – powiedział nam przewodniczący komitetu, Marek Raszczyk. Strajk ostrzegawczy – to dopiero początek akcji, poprzez którą pracownicy łomżyńskiego szpitala chcą domagać się podwyżek płac. Jeżeli ich postulaty nie zostaną spełnione, nie wykluczają zaostrzenia protestu. - Mówią o strajku absencyjnym – czyli nie przychodzeniu do pracy, a nawet o odejściach z pracy – powiedział Marek Raszczyk.

Niespełna 2 tygodnie temu w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży odbyło się referendum strajkowe. W głosowaniu wzięło udział 72 procent uprawnionych, za akcją strajkową opowiedziało się 94 proc. głosujących. Pracownicy łomżyńskiego szpitala domagają się podwyżek płac o 30 procent od czerwca. Tymczasem dyrekcja szpitala twierdzi, że pieniędzy na podwyżki nie ma.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę