Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Improperia w Katedrze

Połączone chóry Voci Unite ze szkoły podstawowej nr 7 w Łomży oraz Schola Gregoriańska Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży odśpiewały improperia - czyli chorały gregoriańskie na adorację Krzyża Świętego.

Słowo IMPROPERIA pochodzi z języka łącińskiego i oznacza skargi, narzekania. W kościele są to śpiewy wykonywane w liturgii Kościoła katolickiego podczas adoracji Krzyża Świętego w Wielki Piątek. Składają się z 3 wyjątków z pism proroków (Popule meus, Quia eduxisti per desertum i Quid ultra debui facere tibi), po których następują suplikacje śpiewane po grecku i po łacinie.

Improperia są śpiewane tradycyjnie od 1560 do dziś w Wielki Piątek w Kaplicy Sykstyńskiej


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę