Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Sebastian Borawski skoczył do Kadry Narodowej

Zawodniczki i zawodnicy Ludowego Klubu Sportowego Narew Łomża w sobotę, 18. maja 2024 r., startowali w Mityngu Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Białej Podlaskiej. Przy bardzo dobrej pogodzie Sebastian Borawski skoczył w trójskoku aż 12 metrów 96 cm, poprawiając swój rekord życiowy o ponad 2 metry. - Uzyskany wynik kwalifikuję naszego zdolnego zawodnika do Kadry Narodowej (B) Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – cieszy się z sukcesu trener PZLA Jan Kotowski z LKS Narew Łomża.

Trener Jan Kotowski cieszy się tym bardziej, że wynik umożliwia Sebastianowi Borawskiemu start w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które w dniach 5-7. lipca odbędą się w Lublinie. Sebastian Borawski uczy się w Łomży i we wrześniu skończy 16 lat. Mityng to dopiero jego drugie zawody w karierze zawodniczej i od razu uwieńczone sukcesem na miarę poprawionego rekordu.  

Dużo kondycji dały zgrupowania i treningi
Dobrze pokazała się na Mityngu w Lublinie trenująca od kilku tygodni zawodniczka Narwi Aneta Góralczyk. Uczennica 1. klasy Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Numer 6 w Łomży skoczyła w dal na odległość 5,12 cm. - To prawdziwy diament, zawodniczka o ogromnym potencjale, kandydatka do skakania w przyszłości ponad 6 metrów – chwali Anetę trener Kotowski. Przypomnijmy, że tylko w Ludowym Klubie Sportowym Narew Łomża wychowanki trenera Jana Kotowskiego skakały w dal ponad sześć metrów: Ewa Kazimirska  -  6,14 m (2001 r.), Katarzyna Bargielska -  6,09 m (2019 r.) i Marzena Banach -  6,02 m (2015 r.). Startujący również w skoku w dal Wiktor Trzaska uzyskał wynik 5,45 cm.

Zdaniem szkoleniowca utalentowanej młodzieży tak wysokie, oczekiwane rezultaty są efektem bardzo dobrze przepracowanego okresu przygotowawczego na zgrupowaniach w Zakopanem na przełomie listopada i grudnia 2023 r., które zorganizowano na koszt zawodników, w Białymstoku w okresie ferii zimowych, w Olecku w kwietniu. Dużo kondycji dodały codzienne treningi od poniedziałku do soboty. Przed młodzieżą rywalizacja sportowa, a najbliższe starty będą odbywać się praktycznie co tydzień w: Szczytnie, Białymstoku, Białej Podlaskiej, Włocławku, Lublinie i Żarach.

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 146


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę