Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Z uznaniem o rywalach

Drużyna unihokeja łomżyńskiego Mechaniaka w Mistrzostwach Polski zajęła 9 miejsce. Uwagę zwraca jednak szacunek, jakim darzą przeciwników i hart ducha drużyny. Brawo.

Media naszpikowane są doniesieniami o różnego rodzaju sukcesach. Sukces dowolnie rozumiany, jest celem, sensem albo motywatorem życia wielu z nas. Sukces często budzi należny szacunek i uznanie. Czasem większe brawa należą się tym, którzy potrafią docenić przeciwnika.

Dlaczego o tym piszę w kontekście występu reprezentantów Mechaniaka na Mistrzostwach Polski? Szkoła, za co dziękujemy, przysłała do redakcji krótką notkę prasową, w której o powyższym starcie wspomina. Dowiadujemy się, że drużyna ZSMiOnr 5 w Łomży w unihokeju reprezentowała województwo podlaskie, ponieważ wcześniej wygrała wojewódzką licealiadę. 

„Drużyna unihokeistów Mechaniaka nie miała szczęścia w losowaniu grup. Trafiła na silne zespoły - m.in.: mistrza i wicemistrza Polski” czytamy. 

W pierwszym meczu z zespołem z Tczewa nasi reprezentanci toczyli wyrównany mecz. O wyniku zadecydował jednak „problematyczny” rzut karny, a pojedynek zakończył się  przegraną 1-2. 

„Przeciwnikiem w kolejnym meczu była utytułowana drużyna z Sanoka – czytamy w informacji prasowej. - W tym meczu widać było różnicę klas obu zespołów. W grze Łomżyniaków był zauważalny brak ogrania z mocniejszymi rywalami. Nasz zespół chciał prowadzić otwartą grę, co skrupulatnie wykorzystał przeciwnik, wykorzystując błędy ustawienia obrony Łomży. Dodatkowo kontuzja i zmiana podstawowego bramkarza w pierwszej połowie podłamała reprezentantów Podlasia. W kolejnym meczu z zespołem z Łęczycy widoczne było poddenerwowanie zawodników, co przełożyło się na brak skuteczności w ofensywie. Nie wykorzystali wielu szans.”.

„Każda klęska jest nawozem sukcesu” mówi człowiek sukcesu w filmie  „Poranek Kojota”. W tym przypadku maksyma okazała się trafna. Jak pisze autor relacji, zawodnicy po zakończeniu sobotnich gier z trenerem Bogusławem Cichockim przeanalizowali rozegrane spotkania. Skończyło się nie tylko na analizie, ale i wnioskach. Efekty tego widać było na boisku następnego dnia. Jak czytamy „już o 8 rano rozpoczął się mecz z aktualnymi mistrzami Polski - z drużyną z Dębicy. Sportowcy byli zdeterminowani w walce o punkty, prowadzili równorzędną walkę z faworytem meczu. Pachniało sensacją - nasza drużyna miała kilka sytuacji, które mogły zakończyć się bramką. Mecz prowadzony był w zabójczym tempie na skraju możliwości. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 2-1 dla Dębicy. Mimo to elbląska publiczność doceniła starania łomżyniaków gromkimi brawami”.

Reprezentanci Podlaskiego (a nie Podlasia) ostatni mecz turnieju z Hrubieszowem zakończyli wynikiem 5:0. Zdobywcą czterech bramek był Tomasz Smekta, uznany najlepszym strzelcem turnieju. 

Choć drużyna ZSMiO nr 5 w Łomży ostatecznie zajęła 9 miejsce, to jeszcze wiele razem osiągnie. Gratulujemy.

 

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę