Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Były zawodnik „Narwi” Łomża trenerem Kadry Narodowej

Główne zdjęcie
Piotr Rostkowski (fot. ekkoatletykadlakazdego.pl)

Trener Jan Kotowski jest dumny. Piotr Rostkowski, były zawodnik Ludowego Klubu Sportowego „Narew” Łomża został powołany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki na stanowisko trenera Kadry Narodowej Seniorów biegów średnich. - Będzie odpowiedzialny za przygotowanie najlepszych polskich średniodystansowców Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego do Igrzysk Olimpijskich w Tokio – podkreśla trener Kotowski.

Piotr Rostkowski uropdził się w Łomży w 1972 roku. Jest absolwentem Zespołu Szkół Rolniczych w Marianowie i wychowankiem trenera Sylwestra Choińskiego. Później ukończył wydział mechaniczny na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W latach 90-tych był etatowym reprezentantem kraju w zawodach międzynarodowych i rekordzistą Polski na dystansie 1500 m - 3:35,62 s. 
- Ten rekord dzierżył przez 14. lat – podkreśla trener Kotowski. 
Przed powołaniem  na stanowisko trenera Kadry Narodowej Piotr Rostkowski pracował z młodzieżą w Szklarskiej Porębie.

To nie jedyny powód do dumy wieloletniego trener łomżyńskich lekkoatletów. W ostatnią sobotę i niedzielę w Hali w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lekkiej Atletyce. W finale skoku w dal kobiet wystąpiły dwie byłe zawodniczki LKS „Narew Kurpiewski” Łomża i wychowanki trenera Jana Kotowskiego. Katarzyna Bargielska  skoczyła na odległość 5,91 m (rekord życiowy na hali) zajmując VI miejsce i zdobywając srebrny medal w kategorii młodzieżowej do lat 22. Agata Stypułkowska uplasowała się na VII miejscu wynikiem - 5,60 m. Obie zawodniczki aktualnie są studentkami i reprezentują na czas studiów klub AZS AWF Biała Podlaska.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę