czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

„Nasz” Artur Zaczek zdobył srebro na Uniwersjadzie 2015

- Wczoraj zdobyłem srebrny medal w sztafecie 4 razy 100 metrów na Uniwersjadzie w Gwangju w Korei Południowej - cieszy się z sukcesu reprezentant Polski rodem z Łomży Artur Zaczek (lat 26), wychowanek trenera Jana Kotowskiego w LKS Kurpiewski Narew Łomża i czołowy sprinter OŚ AZS Poznań oraz tegoroczny podwójny medalista Polski na 100 i 200 m w Łodzi. - W eliminacjach osiągnęliśmy 39 sekund 12 setnych, co dało nam 2. miejsce w eliminacjach. W finale pobiegliśmy 39.50 w monsunowych warunkach. Wiał duży wiatr i bardzo zacinający deszcz. Dlatego charakter odgrywał dużą rolę. Walka była o miejsca, a nie o czas, ponieważ nigdy chyba nie biegałem w trudniejszych warunkach.

Polscy lekkoatleci zdobyli z Gwangju na 28. Letniej Uniwersjadzie w Korei Południowej 12 medali (3 złote, 6 srebrnych i 3 brązowe). - To najlepszy start polskich lekkoatletów w historii tych zawodów – ocenia red. Maciej Jałoszyński, korespondent PZLA.pl. - Na mokrej bieżni stadionu w Gwangju złoty medal w biegu rozstawnym 4 x 400 metrów zdobyły nasze panie. Polki pobiegły w medalowym składzie z halowych mistrzostw Europy w Pradze: Małgorzata Hołub, Monika Szczęsna, Joanna Linkiewicz i Justyna Święty, i uzyskały czas 3:31.98. Srebro zdobyły Rosjanki, natomiast brąz Amerykanki.
Mimo nie do końca dobrych zmian, srebrny medal wywalczyła sprinterska sztafeta panów w składzie: Adam Pawłowski, Grzegorz Zimniewicz, Artur Zaczek i Kamil Kryński. Polski zespół uzyskał czas 39.50 i na mecie przegrał walkę jedynie z ekipą japońską (39.08). Zmagania lekkoatletów na Uniwersjadzie zakończyły się właśnie biegami rozstawnymi. 29. edycja imprezy odbędzie się pod koniec sierpnia 2017 roku na Tajwanie.

Mirosław R. Derewońko

Fot. Tomasz Rakoczy


Foto: Artur Zaczek
Foto:
Foto: Adam Pawłowski, Kamil Kryński, Grzegorz Zimniewicz i Artur Zaczek
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0