Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

„Nasz” Artur Zaczek zdobył srebro na Uniwersjadzie 2015

Główne zdjęcie
Artur Zaczek

- Wczoraj zdobyłem srebrny medal w sztafecie 4 razy 100 metrów na Uniwersjadzie w Gwangju w Korei Południowej - cieszy się z sukcesu reprezentant Polski rodem z Łomży Artur Zaczek (lat 26), wychowanek trenera Jana Kotowskiego w LKS Kurpiewski Narew Łomża i czołowy sprinter OŚ AZS Poznań oraz tegoroczny podwójny medalista Polski na 100 i 200 m w Łodzi. - W eliminacjach osiągnęliśmy 39 sekund 12 setnych, co dało nam 2. miejsce w eliminacjach. W finale pobiegliśmy 39.50 w monsunowych warunkach. Wiał duży wiatr i bardzo zacinający deszcz. Dlatego charakter odgrywał dużą rolę. Walka była o miejsca, a nie o czas, ponieważ nigdy chyba nie biegałem w trudniejszych warunkach.

Polscy lekkoatleci zdobyli z Gwangju na 28. Letniej Uniwersjadzie w Korei Południowej 12 medali (3 złote, 6 srebrnych i 3 brązowe). - To najlepszy start polskich lekkoatletów w historii tych zawodów – ocenia red. Maciej Jałoszyński, korespondent PZLA.pl. - Na mokrej bieżni stadionu w Gwangju złoty medal w biegu rozstawnym 4 x 400 metrów zdobyły nasze panie. Polki pobiegły w medalowym składzie z halowych mistrzostw Europy w Pradze: Małgorzata Hołub, Monika Szczęsna, Joanna Linkiewicz i Justyna Święty, i uzyskały czas 3:31.98. Srebro zdobyły Rosjanki, natomiast brąz Amerykanki.
Mimo nie do końca dobrych zmian, srebrny medal wywalczyła sprinterska sztafeta panów w składzie: Adam Pawłowski, Grzegorz Zimniewicz, Artur Zaczek i Kamil Kryński. Polski zespół uzyskał czas 39.50 i na mecie przegrał walkę jedynie z ekipą japońską (39.08). Zmagania lekkoatletów na Uniwersjadzie zakończyły się właśnie biegami rozstawnymi. 29. edycja imprezy odbędzie się pod koniec sierpnia 2017 roku na Tajwanie.

Mirosław R. Derewońko

Fot. Tomasz Rakoczy


210204100642.gif
Foto: Artur Zaczek
Foto:
Foto: Adam Pawłowski, Kamil Kryński, Grzegorz Zimniewicz i Artur Zaczek
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę