Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

Drużyna marzeń walczy na finał

Reprezentanci UKS Return Łomża awansowali do półfinału ogólnopolskiej Talentiady Tenisowej Kinder Joy of Moving - Tenis 10.

Iga Świątek, numer jeden światowego kobiecego tenisa, czy Hubert Hurkacz najlepszy obecnie polski tenisista, swoją rywalizację w tenisie zaczynali w Taletiadzie. Czy w Łomży rosną ich następcy przekonamy się za kilka lat. Nadzieję dają wyniki, jakie osiągają 10-latkowie z UKS Return Łomża. W turnieju kwalifikacyjnym ogólnopolskiej Talentiady Tenisowej Kinder Joy of Moving - Tenis 10  województw podlaskiego i mazowieckiego rozgrywanych na kortach warszawianki, łomżyńska reprezentacja awansowała już do półfinałów. 

- Powtórzyliśmy sukces z 2021 roku! chociaż w mojej ocenie wówczas rywalizacja nie przebiegała aż tak bardzo wyrównanie. W tym roku w Warszawie zgłosiło się 37 drużyn i wszystkie reprezentowały bardzo wysoki i wyrównany poziom ogólnej sprawności fizycznej, umiejętności paratenisowych i tenisowych. Różnica punktów pomiędzy siedmioma drużynami awansującymi do kolejnego etapu była niewielka-  mówi Tomasz Waldziński, trener Returnu.

Na drodze do półfinału młodym łomżanom stanęły najlepsze warszawskie drużyny: Legii Warszawa  czy Deski Warszawa. Pojedynki stały na bardzo wysokim poziomie, a o ich wyrównaniu świadczą wyniki: po dwa mecze wygrane i dwa przegrane.

- W odniesieniu do tegorocznego sukcesu naszego zespołu  (Return Łomża I) na uwagę zasługuje fakt bardzo pozytywnej atmosfery w naszym zespole. Dzieje się tak za sprawą odpowiednich relacji na linii dziecko-rodzic-trener. Nasi młodzi tenisiści potrafią ze sobą współpracować na korcie i poza nim. Ich dobre relacje w połączeniu z talentem, rosnącą motywacją wewnętrzną i wysokim poziomem sprawności ruchowej przekładają się na wyniki sportowe – dodaje szkoleniowiec. - Kolejny etap Talentiady zaplanowany jest na 1.09 w Radomiu, a więc znaczną część wakacyjnego czasu spędzimy na korcie przygotowując się do nowych konkurencji i wariantów gry. Warto podkreślić, że na takiej imprezie nie rozgrywamy jedynie meczów na korcie  z rakietą. Drużyny muszą wykazać się sprawnością także w innych dyscypliny sportu jak gra w piłkę nożną, piłkę ręczną czy w unihokeja. Przed nami więc sporo ciekawych wyzwań w ten letni czas.

Równolegle z Talentiadą Tenisową rozgrywana była także Talentiada Małych Gigantów, gdzie drugi zespół (Return Łomża II), nieco młodszy, zaprezentował się również bardzo dobrze na korcie. Ta Talentiada nie wyłaniała zwycięzców, a miała na celu zaznajomienie najmłodszych z formułą zawodów oraz pokazanie kolejnemu pokoleniu dzieci i ich rodzicom alternatywy na spędzanie wolnego czasu. 

- Dla trenerów najważniejsze było to, aby dzieci z tej drużyny poczuły sportową atmosferę, mogły sprawdzić rywalizując swoje umiejętności sportowe i mentalne – mówi Tomasz Waldziński. 

Skład drużyny Return Łomża I: Gabriela Rosen,  Aleksandra Waldzińska, Nina Zorczykowska, Jan Charmas, Alan Galiński, Kornel Kierzkowski.

Skład drużyny Return Łomża II: Karolina Kalinowska, Aleksandra Jankowska, Karolina Jankowska, Maciej Gutowski, Filip Kierzkowski.

 

źródło: UKS Return Łomża

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę