Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Skoczek na medal i z jeszcze większymi możliwościami

Główne zdjęcie
Trener Jan Kotowski i Dominik Mieczkowski zdobywca złotego medalu w skoku w dal Finału Gimnazjady województwa podlaskiego w lekkiej atletyce.

Dominik Mieczkowski uczeń Publicznego Gimnazjum nr. 8 w Łomży zdobył złoty medal w skoku w dal podczas Finału Gimnazjady województwa podlaskiego w lekkiej atletyce. Uzyskany przez Dominika wynik 6.54m to obecnie najlepszy wynik w Polsce w kategorii młodzika – podkreśla trener Jan Kotowski, dodając, że w nieznacznie przekroczonych próbach Dominik lądował poza granicą 6.80 m.

Dominik jest uczniem drugiej klasy gimnazjum i wygrał zdecydowanie z rywalami starszymi o rok od siebie. To nie pierwszy sukces utalentowanego skoczka z Łomży. W roku 2013 Dominik Mieczkowski wygrał ogólnopolskie zawody Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.
- Wynik 6.54m to też nowy rekord PG Nr. 8 w Łomży. Poprzedni należał do Marcina Dudka (6.38.)  jednego z najlepszych juniorów, młodzieżowców i seniorów naszego kraju z rekordem życiowy - 7.65m. Talent Dominika rozwija się prawidłowo, co dobrze rokuję w perspektywie Mistrzostw Polski Młodzików, które pod koniec września odbędą się w Radomiu – ocenia trener Kotowski dodając, że marzeniem zawodnika i trenera jest poprawienie rekordu Polski młodzików - 7.06, który został ustanowiony w roku 1976.
Podczas wojewódzkich finałów gimnazjady lekkoatletycznej bardzo dobry start zanotowała także Katarzyna Bargielska wygrywając skok w dal w kategorii dziewcząt – 5.40m. To aktualnie 9. wynik w Polsce w kategorii juniorek młodszych. Pozostałe medalowe pozycje naszych zawodników: Paweł Zawistowski skok w dal - 6.27m (srebrny medal), Adam Kozłowski skok wzwyż - 184 cm (s.m) i brązowe medale w skoku wzwyż po - 150 cm Izabel Lipińska PG Nr.8 w Łomży i Klaudia Dłużniewska Gimnazjum Katolickie Łomża.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę